شناسه خبر : 72911
تاریخ انتشار : 1400/04/03 11:10
کشف یک گور جمعی جدید از کودکان بومی در کانادا

کشف یک گور جمعی جدید از کودکان بومی در کانادا


برگ تاریک دیگری از دموکراسی غربی این بار با کشف صدها گور بی نام و نشان جدید از کودکان بومی کانادا، به روی جهانیان گشوده شد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به نقل از رویترز، تنها پس از گذشت چند هفته از انتشار خبر تکان دهنده کشف گور جمعی کودکان بومی در استان «بریتیش کلمبیا» کانادا، یکی از گروه های بومی این کشور از «کشف هولناک و تکان دهنده» دیگری از صدها گور جدید در محوطه یک مدرسه شبانه روزی سابق در استان «ساسکاچوان» این کشور خبر داد.

اتحادیه مستقل اقوام بومی در کانادا می گوید، تعداد این گورهای بی نام و نشان که به تازگی پیدا شده، دست کم تا امروز، «بیشترین میزان» در تاریخ کانادا محسوب می شود.

این اتحادیه می گوید در کنفرانس خبری که صبح پنجشنبه برگزار می شود؛ درباره کشف هولناک و تکان دهنده این گور جمعی که حاوی بقایای صدها جسد در محوطه مدرسه شبانه روزی سابق «ماریوال ایندین» در استان ساسکاچوان است؛ اطلاع رسانی خواهد کرد.

گفته می شود که این گور جمعی که اغلب اجساد موجود در آن متعلق به کودکان است، بسیار بزرگتر از موردی است که چندی پیش در بریتیش کلمبیا کشف شد و حاوی بقایای ۲۱۵ کودک بومی بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کشف گورهای جمعی از کودکان بومی یادآور فصل تاریک و شرم آوری از تاریخ کانادا محسوب می شود که طی آن، دولت این کشور کودکان اقوام بومی را در راستای ممنوعیت استفاده از زبان مادری، از خانواده و قبیله شان جدا می‌کرد و آنها را در مدارس شبانه روزی وابسته به کلیساهای کاتولیک و نزد خانواده های سفید پوست به فرزند خواندگی می‌فرستاد.

گزارش‌های متعددی از سوء استفاده های جسمی، عاطفی و جنسی، از این کودکان منتشر شده است و اسناد موجود نشان می‌دهد دانش‌آموزان این مدارس در معرض شیوع سرخک، سل، آنفلوانزا و سایر بیماری های مسری قرار داشتند و بسیاری جان خود را از دست می دادند.

پیشتر نیز پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان از بابت کشف گور جمعی در کانادا که حاوی بقایای اجساد دست کم 215 کودک بومی بود؛ ابراز تاسف کرد اما حاضر نشد از بابت نقش کلیسای کاتولیک در این جنایت عذرخواهی کند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
تناقض‌های کانادایی؛ از نسل‌کشی بومیان تا ادعاهای حقوق بشری!

تناقض‌های کانادایی؛ از نسل‌کشی بومیان تا ادعاهای حقوق بشری!


دولت‌مردان کانادایی در حالی همچنان با زیر سوال بردن گزارش ایکائو به عنوان مرجع بین‌المللی هوانوردی، به دنبال سیاسی کردن روند پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران هستند که خود تا گلو در لجن‌زار نسل‌کشی بومیان آن کشور فرو رفته‌اند.

کانادا برای فرار از رسوایی «گورها» پای واتیکان را وسط کشید

کانادا برای فرار از رسوایی «گورها» پای واتیکان را وسط کشید


نخست وزیر کانادا باید مسئولیت تاریخی دولت کانادا در قبال نسل‌کشی بومیان را پذیرفته و به جای اقدامات نمایشی در پاسداشت یادبود کودکان قربانی، در برابر رفتارهای ضد حقوق بشری دولت کانادا پاسخگو باشد.

مدرن سازی با چاشنی نسل‌کشی در کانادا

مدرن سازی با چاشنی نسل‌کشی در کانادا


مدرسه شبانه روزی کملوپس که به تازگی اخباری مبنی بر کشف گور دسته جمعی مربوط به کودکان بومی در آن رسانه ای شده یکی از هزاران مدرسه ای بوده است که در سال 1890 میلادی توسط کلیسای رومن کاتولیک برای آموزش کودکان بومی تاسیس و در سال 1978 تعطیل شد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.