شناسه خبر : 69313
تاریخ انتشار : 1400/03/16 13:10
بحرین، مرکز زندگی یهودیان در حاشیه خلیج فارس

بحرین، مرکز زندگی یهودیان در حاشیه خلیج فارس


به گفته ابراهیم نونو، رئیس اقلیت یهود در بحرین، یهودیان در این کشور بیشتر از دیگر کشورها احساس امنیت می‌کنند، چراکه بحرین به لحاظ تاریخی مرکز زندگی یهودیان در حوزه خلیج فارس بوده‌است.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: به نقل از روسیا الیوم، ابراهیم نونو، رئیس اقلیت یهود در بحرین در این گزارش گفت، در حالی که یهود ستیزی در غرب رو به افزایش است چنین مشکلی در بحرین وجود ندارد، اصلا در منامه یهود ستیزی وجود ندارد، بحرین کشور بسیار امنی برای یهود است. در این کشور دین مساله‌ای شخصی است. بحرین مکان فوق العاده‌ای برای تربیت و رشد خانواده یهودی است.

وی افزود، به لحاظ تاریخی بحرین مرکز زندگی یهودیان در حوزه خلیج فارس بوده و به تسامح، همزیستی و آزادی عبادت شهره است. در حال حاضر حدود 50 یهودی در بحرین زندگی می‌کنند.

نونو گفت، یهودیان در بحرین عادت کرده‌اند به جای کنیسه اعیاد را در خانه جشن بگیرند زیرا عبادت‌کنندگان یهود از سال 1948 وارد آن نشده‌اند.

وی افزود، قبل از اعلام توافق صلح میان بحرین و رژیم صهیونیستی، مناقشه برای بازگشایی کنیسه یهودیان شروع شد چراکه گردشگران یهودی بیشتری که به بحرین می‌آیند به این کنیسه خواهند آمد.

نونو گفت، خوراک حلال یهود در هایپر استارها و برخی هتل‌های بحرین وجود دارد. وقتی یهودیان دهه 80 میلادی به بحرین آمدند در حوزه منسوجات، الکترونیکی، صرافی، شرکت‌های نفت، بانک و حوزه آموزش مشغول شدند.

وی افزود: فرزندان بسیاری از یهودیان مناصب دولتی دارند و من در سال 2001 در پارلمان بحرین منصوب شدم، دخترعمویم هدی نونو در سال 2006 از سوی پادشاه بحرین به عنوان سفیر این کشور در آمریکا منصوب شد و بعد در سال 2008 سفیر غیرمقیم در آرژانتین، برزیل، کانادا و مکزیک شد و این لحظه تاریخی برای بحرین بود زیرا این کشور اولین کشور عربی بود که سفیر یهودی تعیین کرد.


دین آنلاین
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.