شناسه خبر : 69251
تاریخ انتشار : 1400/03/13 12:45
آتش در پالایشگاه تهران به 5 درصد رسید

آتش در پالایشگاه تهران به 5 درصد رسید


رئیس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران گفت: با توجه به کاهش شعله‌های آتش به 5 درصد حجم اصلی، پیش‌بینی می‌کنیم پالایشگاه در ساعت‌های آینده وارد مدار تولید شود.

نورنیوز-گروه جامعه: به نقل از صدا و سیما، شاکر خفایی افزود: هم اکنون حجم آتش به 5 درصد رسیده و طبق پیش بینی‌ها دو تا سه ساعت آینده آتش به طور کامل خاموش شود.

وی بابیان اینکه خوشبختانه این حادثه تا کنون هیچ تلفاتی نداشته گفت: با توجه به این که هم‌اکنون به مواد سنگین‌تر نفتی رسیده‌ایم، سوختن فرآورده‌ها زمان‌بر بوده و ممکن است حتی شعله‌های آتش بیشتر شده و علائم آن همچون دود بیشتری نیز داشته باشیم، اما پیش‌بینی ما این است که در صورت خاموش شدن کامل آتش تا چند ساعت آینده و پاکسازی مخزن، پالایشگاه مجدداً راه‌اندازی شود.

رئیس روابط عمومی پالایشگاه نفت تهران اخبار برخی رسانه‌های معاند مبنی بر انفجارهای متعدد در شب گذشته و سرایت آتش به دیگر نقاط را جعلی عنوان کرده و تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ حادثه‌ای نداشتیم و همکاران تلاشگر ما از نخستین لحظات حادثه در شب گذشته تاکنون در حال تلاش برای مهار و جلوگیری از سرایت آتش به دیگر نقاط هستند.

خفایی افزود: آخرین شعله‌های آتش فعلی مربوط به محوطه باند بال مخزن cold slops است که امیدواریم به زودی به صورت کامل خاموش شود.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.