شناسه خبر : 69214
تاریخ انتشار : 1400/03/12 11:56
احیاء آشویتس برای اعدام زندانیان در ایالات متحده!
نورنیوز بررسی کرد؛

احیاء آشویتس برای اعدام زندانیان در ایالات متحده!


روزنامه گاردین نیز بر اساس اسنادی که به آنها دست پیدا کرده، در گزارشی نوشته است: اداره امور تادیب و زندان‌های ایالت آریزونا، بیش از دو هزار دلار را برای خرید مواد لازم جهت تهیه «سیانید هیدروژن» هزینه کرده است.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: بنابر گزارشی که در نشریه نیوزویک منتشر شده، ایالت آریزونا در آمریکا مواد مورد نیاز برای ایجاد یک گاز مرگ‌بار را خریداری کرده که در اردوگاه‌های کشتار نازی‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. 
نیوزویک تاکید کرده؛ نیت آشکار مقامات این ایالت از این اقدام، استفاده از گاز مذکور برای اعدام زندانیانی است که در صف اعدام قرار دارند!

روزنامه گاردین نیز بر اساس اسنادی که به آنها دست پیدا کرده، در گزارشی نوشته است: اداره امور تادیب و زندان‌های ایالت آریزونا، بیش از دو هزار دلار را برای خرید مواد لازم جهت تهیه «سیانید هیدروژن» هزینه کرده است. 
این همان گازی است که در دوران قدرت نازی‌ها از آن در اردوگاه مخوف «آشویتس ـ بیرکناو» برای اعدام بازداشت شدگان استفاده می‌شد.

اسنادی که گاردین آنها را در پایگاه اینترنتی خود قرار داده است، همچنین نشان می‌دهد که ایالت آریزونا در دسامبر 2020، مبلغ 1530 دلار را صرف خرید «سیانید پتاسیم» کرده است. این ایالت همچنین ریزدانه‌های «هیدروکسید سدیم» و «اسید سولفوریک» لازم را برای تولید این گاز سمی خریداری کرده است.

مجموعه گزارش‌های منتشر شده در این خصوص حکایت از آن دارد که اتاق گاز ایالتی در «مجموعه زندان ایالتی فلورنس آریزونا» نوسازی شده و آماده بهره‌برداری جهت اعدام زندانیان است.
این در حالی است که این نوع اعدام در ایالت آریزونا که تحت کنترل و مدیریت جمهوری‌خواهان قرار دارد از هفت سال پیش متوقف شده بود، اما ظاهرا دوباره قرار است که از سر گرفته شود.

علت این توقف هفت ساله، اعدام نافرجام «جوزف وود» در سال 2014 بود که از طریق تزریق مواد سمی به او صورت گرفت و دو ساعت طول کشید تا بمیرد. همان موقع رسانه‌ها نوشتند که مقدار مواد سمی که به او تزریق شده بود بر اساس مقررات تعیین شده ایالتی برای اعدام 15 نفر کفایت می‌کرد!

اسناد موجود در یکی از موزه‌های آمریکا نشان می‌دهد که سیانید هیدروژن در زمان آلمان نازی، با نام تجاری «زیکلون بی» تولید می‌شد و در اردوگاه آشویتس ـ برکناو و مایدانک و همچنین برخی دیگر از اردوگاه‌ها استفاده می‌شده است.

در پایگاه اینترنتی این موزه آمریکایی آمده است مرکز آشویتس ـ برکناو که بزرگترین مرکز کشتار بود، دارای چهار اتاق گاز بزرگ بود که در آنها از زیکلون بی (کریستال سیانید هیدروژن) به عنوان عامل کشنده استفاده می‌شد. در اتاق گاز مایدانک هم از مونوکسید کربن و هم زایکلون بی استفاده می‌شد. 

آخرین فردی که در ایالت آریزونا در اتاق گاز اعدام شد، «والتر لاگراند» تبعه آلمانی بود. این رویداد در سال 1999 محقق شد. مرگ وی 18 دقیقه طول کشید و روایت‌های یک شاهد عینی که در نشریه «توسان سیتی‌زن» در این باره منتشر شد، مرگ او را خفگی دردناک توصیف کرد.

در مجموع، 115 زندانی در ایالت آریزونا در صف اعدام قرار دارند و ظاهرا این ایالت، مایل به از سر گیری اعدام‌ها به این شیوه است. شماری از ایالت‌ها نیز در برخی موارد به استفاده از ترکیب‌های آزمایش نشده‌ای از داروهای سمی و مرگ‌آور روی آورده‌اند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.