شناسه خبر : 67737
تاریخ انتشار :
افت 11 درصدی تولید گندم در کشور

افت 11 درصدی تولید گندم در کشور

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با ادامه عملیات خرید تضمینی گندم در 12 استان‏ ‏، تاکنون 41 هزار و 280 میلیارد ریال به حساب گندمکارانی که گندم خود را تحویل مراکز خرید داده اند واریز شده است.

نورنیوز-گروه اقتصادی: ارزش گندم‌های خریداری شده بیش از 56 هزار میلیارد ریال است. هم اکنون عملیات خرید تضمینی گندم در استان‌های خوزستان، ایلام، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، قم، کرمانشاه و لرستان در حال انجام است.

تاکنون در استان خوزستان بیش از یک میلیون تن گندم خریداری شده و خرید در استان ایلام به بیش از 126هزار تن رسیده است.

استان فارس در آستانه تحویل 100هزار تن گندم قرار دارد. طول مدت خرید تضمینی گندم در ایت استان طولانی است به طوریکه از میانه فروردین شروع شده و آغاز خرید در مناطق شمالی به حدود تیرماه می‌رسد.

در بوشهر 30 هزار تن، در اصفهان که به تازگی وارد عملیات خرید شده، 162 تن، سیستان و بلوچستان حدود 13 هزار تن، در لرستان 482 تن، هرمزگان بیش از 23 هزار تن، کرمانشاه حدود 3000 و کهگیلویه و بویر احمد بیش از 13 هزار تن گندم خریداری شده است.

خرید گندم در 28 اردیبهشت ماه نسبت به سال گذشته در همین روز 11 درصد کاهش داشته است که دلیل آن کاهش قابل توجه بارندگی‌ها در کشور است.

بخش زیادی از تولیدات گندم کشور که بیش از 60 درصد را شامل می‌شود از نوع دیم است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.