آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 67651
تاریخ انتشار :
رزمایش دفاع سایبری فتح یک برگزار شد

رزمایش دفاع سایبری فتح یک برگزار شد

رزمایش مشترک دفاع سایبری فتح یک با هدف ارتقای توان مقابله با تهدیدات سایبری ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نورنیوز-گروه سیاسی: امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری رزمایش مشترک دفاع سایبری فتح یک ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه موضوع توسعه توان دفاع سایبر در دستور کار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است، گفت: همزمان با افزایش قدرت دفاع سایبر، به‌دنبال این هستیم که توان مقابله با تهدیدات سایبری ارتش را ارتقاء دهیم.
امیر سیاری گفت: موضوع سایبر امروز به عنوان بُعد پنجم صحنه نبرد مطرح است و یکی از مؤلفه‌های اثر گذار در ارتقای توان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.
وی افزود: بی‌توجهی به بحث سایبر به عنوان یک موضوع جدید، می‌تواند آسیب‌هایی را به توان رزم وارد کند، اما به خاطر اینکه ما غافلگیر نشویم و بتوانیم توان رزم خود را حفظ کنیم و بالا ببریم موضوع توسعه توان دفاع سایبر در دستور کار ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
دریادار سیاری در ادامه با اشاره به اینکه فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) روی این موضوع تأکید فراوان دارند، خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با توجه به اهمیت موضوع سایبر در ارتقای توان مقابله با تهدیدات، اقدامات گسترده‌ای انجام داده وبا پرورش نیروی انسانی بویژه جوانان خلاق، توانمند و ماهر در بحث سایبر پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.
وی همچنین با اشاره به تأمین تجهیزات لازم و سازماندهی مناسب دفاع سایبری در ارتش افزود: پیش‌بینی اجرای رزمایش‌های دیگری در مقیاس‌های مختلف نیز به عمل آمده که در آینده اعلام خواهیم کرد و رزمایش مشترک دفاع سایبری فتح یک نمونه موفقی از این رزمایش‌هاست.
معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: بهره‌گیری از تاکتیک‌هایی که ساخته و پرداخته ذهن پویای همین نیرو‌های جوان است و بحمدالله امروز در فضای سایبر در خدمت ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند از جمله دستاورد‌های این رزمایش است.
وی افزود: در این رزمایش نقاط قوت بسیاری داشتیم که به دنبال توسعه آن هستیم و ان شاء الله آسیب‌های خود را در خصوص تهدید‌های سایبری نیز با اجرای رزمایش‌هایی که بزودی برگزار خواهیم کرد به حداقل و به صفر می‌رسانیم وهمزمان با افزایش قدرت دفاع سایبر، توان مقابله با تهدیدات سایبر و پاسخگویی به آن را نیز در دستور کار قرار داده ایم.
همچنین امیر سرتیپ ناصر مختار زاده معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارزیابی طرح‌های راهبردی توان دفاع سایبری در سطوح راهبردی، عملیاتی تاکتیکی و تکنیکی، ارتقاء قدرت برنامه ریزی تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران، تعیین و توسعه توان دفاع سایبری ارتش جمهوری اسلامی ایران، طراحی قدرت مواجهه خردمندانه با تهدید‌های سایبری و به کارگیری افسران سایبری در کنار نخبگان با تجربه جهت انتقال دانش از جمله اهداف برگزاری رزمایش دفاع سایبری فتح یک ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
سرتیپ مختارزاده تصریح کرد: امروزه تسلیحات و تجهیزات دفاع سایبری به گونه‌ای در حال توسعه است که با دقت، سرعت و هوشمندی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فناوری و اطلاعات را به خوبی به خدمت گرفته اند.
امیر سرتیپ مختار زاده با اشاره به بومی بودن تجهیزات رزمایش دفاع سایبری فتح یک ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: این رزمایش با یک نگاه راهبردی در حوزه سایبر و با استفاده از نیرو‌های جوان، با انگیزه و با دانش طرح ریزی و اجرا شد ودر اهداف کلان نیز، طراحی قدرت مواجهه قوی‌تر با تهدیدات سایبری و افزایش تاب آوری و بازدارندگی در سطوح مختلف، ارتقای قدرت برنامه ریزی برای تصمیم سازان در حوزه سایبری و درنهایت توسعه توان دفاع سایبری ارتش جمهوری اسلامی ایران را در برنامه‌ها و رزمایش‌های آتی مد نظر داریم.
سرتیپ مختارزاده با اشاره به اینکه عدم وابستگی تجهیزات امنیتی فنی به کشور‌های دیگر سبب شد که تجهیزات مذکور در زمان رزمایش، متناسب با نوع حمله‌های نیروی یورشگر تنظیم شود، افزود: این بدان معناست که قابلیت دفاع سایبری ارتش از حالت ایستا به حالت داینامیک و پویا تغییر و ارتقا یافته است.
معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ارتش خاطر نشان کرد: افسران جوان ما با استفاده از بستر سامانه‌های بومی و جهانی و بهره‌گیری از هسته‌های مجازی چند صد نفره عملیات پدافندی را انجام دادند.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده آجا بصورت سرزده از محل برگزاری رزمایش دفاع سایبری فتح یک ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید و از نزدیک روند برگزاری این رزمایش و بخشی از اقدامات نیرو‌های شرکت کننده را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دادند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی