شناسه خبر : 67531
تاریخ انتشار : 1400/02/25 17:54
خبرنگار اتریشی مدعی شد: ظریف در اعتراض به حمایت اتریش از اسراییل، سفرش به وین را لغو کرد

خبرنگار اتریشی مدعی شد: ظریف در اعتراض به حمایت اتریش از اسراییل، سفرش به وین را لغو کرد


یک خبرنگار اتریشی در صفحه توییترش درباره برنامه سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به اتریش نوشت‌: جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در اقدامی در لحظه آخر سفر خود به اتریش را به خاطر وجود پرچم های اسراییل بر فراز مقر نخست وزیری و وزارت خارجه در وین لغو کرد.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: منابع اتریشی به نقل از وزارت امور خارجه این کشور اعلام کردند که محمد جواد ظریف به خاطر بر افراشته بودن پرچم رژیم صهیونیستی روی بناهای مقر نخست وزیری و وزارت امور خارجه اتریش، سفرش خود به وین را لغو کرده است.

استفانی لیختنشتاین خبرنگار اتریشی در صفحه توییترش درباره برنامه سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به اتریش نوشت‌: جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در اقدامی در لحظه آخر سفر خود به اتریش را به خاطر وجود پرچم های اسراییل بر فراز مقر نخست وزیری و وزارت خارجه در وین لغو کرد.

لیختنشتاین ادامه داد: وزارت امور خارجه اتریش در این باره با من گفت که «لغو این سفر در روابط خوب دیرینه ما و کانال های باز ارتباطی با ایران تغییری ایجاد نخواهد کرد. اما ما اظهار همبستگی مان با اسرائیل را مبتنی بر سفر مقامات دیگر کشورها نخواهیم دانست.»

وزارت امور خارجه ایران هنوز چنین خبری را رد یا تایید نکرده است.

ظریف در چند روز اخیر سفرهای متعددی در راستای روابط دوجانبه به کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی داشته است.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه ایران هم که این روزها برای مذاکره بر سر چگونگی احیای برجام در وین، پایتخت اتریش به سر می برد جمعه شب با انتقاد از این اقدام اتریش در توییتی نوشته بود: «وین مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دفتر سازمان ملل متحد می‌باشد، و اتریش تاکنون میزبان خوبی برای مذاکرات بوده است. مشاهده پرچم رژیم اشغالگری که در همین چند روز ده‌ها غیرنظامی از جمله کودکان بسیاری را وحشیانه کشتار نموده است، بر فراز ساختمان‌های دولتی در وین، بهت آور و دردناک است. ما در کنار فلسطین ایستاده‌ایم.»

وزیر خارجه اسراییل از اقدام اتریش در «تروریستی» خواندن شاخه‌های نظامی و سیاسی حزب‌الله لبنان استقبال کرد.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن استقبال از «تروریستی» خواندن جنبش حزب‌الله لبنان توسط اتریش، خاطرنشان کرد: قبل از اصلاحات، تنها شاخه نظامی شامل این قانون بود.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اتریش قانونش را اصلاح و تغییر داد و تصمیم گرفت حزب‌الله لبنان را در لیست سازمان تروریستی قرار دهد.

در همین راستا، گابی اشکنازی تصریح کرد: من از اتریش به خاطر توسعه لیست سازمان‌های تروریستی مندرج در قانون نمادین و تعیین کلیت حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی، تشکر می‌کنم.

وی در ادامه افزود: من از اتحادیه اروپا و سایر کشورها می‌خواهم که حزب‌الله را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کنند.

در بیانیه وزارت خارجه اسراییل همچنین آمده است: بدین ترتیب، اتریش به آلمان، جمهوری چک، اسلوونی و سوئیس که اخیرا تصمیمات مشابهی در خصوص مساله حزب‌الله اتخاذ کرده‌اند، می‌پیوندد.

گابی اشکنازی مدعی شد: حزب‌الله یک سازمان تروریستی است که قبل از هر چیز به شهروندان لبنان آسیب می‌رساند.

اتریش روز جمعه شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را ممنوع الفعالیت کرد.

این در حالی است که سیاست اتحادیه اروپا در این راستا این است که فقط شاخه نظامی حزب الله را ممنوع می‌کند و بدین ترتیب، اتریش از این سیاست اتحادیه اروپا عبور کرده است.

وزیر خارجه اتریش عنوان داشت: این گام نشانگر وضعیت حزب‌الله است که تمایزی میان شاخه نظامی و سیاسی قائل نیست.

وی ابراز تاسف کرد که پیشرفتی درخصوص دعوت شورای امنیت برای خلع سلاح حزب الله حاصل نشده است.

وزیر خارجه اتریش مدعی شد که حزب‌الله تهدید خطرناکی علیه ثبات در منطقه و امنیت اسراییل است.

وی گفت که نباید در حق اسراییل برای موجودیت داشتن تردید کرد!


ایسنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.