شناسه خبر : 67458
تاریخ انتشار : 1400/02/23 12:50
شعله‌های شرارت رژیم صهیونیستی تل‌آویو را سوزاند
نورنیوز بررسی کرد؛

شعله‌های شرارت رژیم صهیونیستی تل‌آویو را سوزاند


حمایت راهبردی ایران از آرمان فلسطین و گروه‌های مقاومت، عملا هندسه اصلی تحولات و درگیری‌ها در سرزمین های اشغالی را تعیین کرده و موازنه پیشین قدرت در این خصوص را به چالش کشیده است، به گونه‌ای که جراید صهیونیستی برای اولین بار طی همه این سال‌ها، از تیتر «تل‌آویو می‌سوزد» استفاده کردند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: حوادث و تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی که به سرعت اوج گرفته و به صورت بی‌سابقه در کل پهنه فلسطین گسترش یافته، بسیاری از تحلیل‌های ارائه شده درباره وضعیت رژیم صهیونیستی را با تناقض جدی مواجه ساخته است.

این تحولات اما؛ به همان میزان که معلول توان‌مندتر شدن گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین است، به ضعف مفرط و از هم گسیختگی کم‌سابقه صهیونیست‌ها نیز مربوط بوده و به همین دلیل نگرانی بسیاری از شهرک‌نشینان صهیونیست را بابت تداوم ناامنی دوچندان کرده است.

رژیم غاصب و شرور صهیونیستی که به دلیل برخی توهمات سردمداران جنایت‌کارش دچار اشتباهات محاسباتی متعددی شده بود، علاوه بر شرارت‌هایی فراتر از مرزهای سرزمین‌های اشغالی، از ابتدای ماه مبارک رمضان نیز با گسیل نظامیان خود به مسجدالاقصی مانع برگزاری مراسم مسلمانان و موجب بروز درگیری‌های دامنه‌دار شد.

رژیم صهیونیستی طی ۱۰ ماه گذشته پس از آغاز اقدامات مقابله‌ای ایران در برجام، از آنجا که به دلیل عادی‌سازی روابط خود با چند کشور حقیر عربی، توهم قدرت برتر بودن در منطقه را داشت، تصور می‌کرد می‌تواند اراده خود را بر اراده دیگر بازیگران تحمیل کند.

زنجیره حوادث امنیتی در سرزمین‌های اشغالی که نه تنها ناکارآمدی سامانه‌ گنبد آهنین بلکه ضعف شدید زیرساخت‌های اطلاعاتی ـ امنیتی صهیونیست‌ها را به رخ کشید، چون بادی به آتش زیر خاکستر فلسطینیان دمید و آن را شعله‌ور ساخت.

این اتفاقات که در ادامه اعتراضات گسترده چندین ماهه شهرک‌نشینان علیه کابینه نتانیاهو آغاز شد، عملا دولت اسرائیل را با یک سردرگمی و دست‌پاچگی مفرطی روبرو ساخت که تبلور عینی آن در نشست خبری اخیر  نخست وزیر دولت انتقالی هویدا بود.

نکته جالب در این میان؛ مواضع آمریکا، اروپا و کشورهای عربی در خصوص این تحولات است و به نظر می‌رسد تمامی این اضلاع، گرچه مواضع عمومی و همیشگی خود نسبت به قضیه فلسطین و اسرائیل را داشته‌اند اما تقریبا همه‌گی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تاریخ مصرف نتانیاهو به سر آمده است.

از سویی اما؛ حمایت قوی‌تر ایران از آرمان فلسطین و گروه‌های مقاومت، عملا هندسه اصلی  این تحولات و درگیری‌ها را تعیین کرده و موازنه پیشین قدرت در این خصوص را به چالش کشیده است، به گونه‌ای که جراید صهیونیستی برای اولین بار طی همه این سال‌ها، از تیتر «تل‌آویو می‌سوزد» استفاده کردند.

اظهارات کم‌سابقه روز گذشته «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی نیز به تنهایی نمایی واقعی از عمق بحران جاری در سرزمین‌های اشغالی را ارائه کرد. او در سخنانی از سر استیصال گفت: به همه التماس می‌کنم، تمام تلاش خود را بکنند تا از وقوع این اتفاق وحشتناک که مقابل چشمان ما در حال رخ دادن است، جلوگیری کنند.


 

او گفت: هم اکنون در خیابان‌های اسرائیل جنگ است و مردم آن چه را که می‌بینند نمی‌توانند باور کنند.

در این میان حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین نیز از این جهت حائز اهمیت است که ضمن افزایش روحیه مقاومت در جوانان فلسطینی، گروه‌های مقاومت و آحاد مردم و جوانان آنان را در پیگیری باور نابودی قطعی رژیم غاصب اسرائیل بسیار مصمم‌تر کرده است ، باوری که خود را در کمپین «دستبند و لبخند» آنها در حین دستگیر شدنشان توسط نظامیان صهیونیست نشان داد.

از طرفی؛ تقریبا بر همگان آشکار شده که گروه‌های مقاومت فلسطینی برای رسیدن به «انتفاضه رمضان» مسیری به سختی رسیدن از شرایط «سنگ و فلاخن» به شرایط «راکت و موشک» را طی کرده‌اند و امروز به این باور رسیده‌اند که غاصبان سرزمین صلح، چند سال آینده را نخواهند دید.

در یک جمع‌بندی کلی اگر بخواهیم شرایط کنونی تحولات منطقه و جایگاه رژیم منحوس صهیونیستی را بررسی کنیم، تنها این عبارت از مثلث «زنجیره حوادث امنیتی»، «باور و قدرت فلسطینیان به پیروزی نزدیک» و «نابسامانی و فروپاشی درونی» نتیجه گرفته خواهد شد که اسرائیل هیچگاه این‌قدر ضعیف و در آستانه اضمحلال نبوده است.


نورنیوز
اخبار مرتبط
قدرت‌نمایی%20مقاومت%20در%20برابر%20رژیم%20تا%20دندان%20مسلحِ%20کودک‌کُش

قدرت‌نمایی مقاومت در برابر رژیم تا دندان مسلحِ کودک‌کُش


اگر جنگ پیشین میان غزه و رژیم صهیونیستی موجب تزلزل در ساختار حکومت اسرائیل شد و به برگزاری چهار انتخابات بی نتیجه انجامید، بعید نیست که تداوم جنگ کنونی یا بروز هرگونه جنگ در آینده بتواند آن را تا نابودی کامل پیش ببرد.

نتانیاهو%20برای%20پایان%20دادن%20به%20حملات%20علیه%20غزه%20از%20واشنگتن%20مهلت%20خواست

نتانیاهو برای پایان دادن به حملات علیه غزه از واشنگتن مهلت خواست


همزمان با تأکید رسانه‌ها بر پیروزی گروه‌های مقاومت فلسطین در جنگ با تل‌آویو، منابع آگاه غربی خبر دادند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای پایان دادن به عملیات نظامی در نوار غزه از واشنگتن چند روز زمان خواسته است.

جنایت%20عریان%20اسرائیل%20علیه%20ملت%20فلسطین؛%20شاید%20آزمون%20آخر%20برای%20سازش‌کاران%20عرب!

جنایت عریان اسرائیل علیه ملت فلسطین؛ شاید آزمون آخر برای سازش‌کاران عرب!


حال با توجه به اثبات پوشالی بودن قدرت ادعایی اسرائیل، به نظر می‌رسد دولت‌های محافظه‌کار عرب که با چراغ سبز محور سعودی ـ آمریکایی و سوار بر موج ایران‌هراسی به آشکارسازی روابط با جرثومه شیطان در جلوی دوربین‌ها تن دادند، اکنون نباید فرصت این آزمون حساس را برای فرار از این ننگ ابدی از دست بدهند، آزمونی که با توجه به قرائن موجود، بعید نیست آزمون آخر باشد!

گزارش%20لحظه%20به%20لحظه%20از%20تحولات%20فلسطین(یکشنبه)

گزارش لحظه به لحظه از تحولات فلسطین(یکشنبه)


درحالی که رژیم صهیونیستی با تمام قوای خود علیه غیرنظامیان فلسطینی یورش برده است، حملات مقاومت به مواضع این رژیم نیز تشدید شده است.

پیشنهاد%20ظریف%20به%20سازمان%20همکاری%20اسلامی%20برای%20مقابله%20با%20جنایت%20اسرائیل

پیشنهاد ظریف به سازمان همکاری اسلامی برای مقابله با جنایت اسرائیل


وزیر امور خارجه کشورمان در نشست اضطراری مجازی وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی با تاکید بر اینکه باید کارزار نهادینه شده حقوقی و سیاسی علیه رژیم آپارتاید صهیونیستی ایجاد کنیم گفت: جمهوری اسلامی ایران، مانند همیشه، دست دوستی خود را به سوی همه شما دراز می‌کند.

روایت%20نماینده%20حماس%20در%20تهران%20از%20طرح%20حاج%20قاسم%20برای%20آزادی%20قدس

روایت نماینده حماس در تهران از طرح حاج قاسم برای آزادی قدس


شهید سلیمانی در جلسه‌ای طرحی مطرح کردند که گروه‌های منطقه بر اساس ملیتشان باید چه نقشی را برای فلسطین ایفا کنند و این نقش‌ها چگونه باید با هم متحد شوند. ایشان شهید شد اما من مطمئنم این طرح اجرایی خواهد شد.

شمخانی%20تارهای%20عنکبوت%20صهیونیست‌ها%20فروپاشید

شمخانی: تارهای عنکبوت صهیونیست‌ها فروپاشید


دبیر شورای عالی امنیت ملی: موشک های مقاومت فلسطین پوشالی بودن گنبد آهنین را به نمایش گذاشت

آیت%20الله%20سیستانی%20مسجدالاقصی%20نماد%20صلابت%20فلسطینیان%20در%20برابر%20اشغال%20وحشیانه%20رژیم%20جنایتکار%20صهیونیستی%20است

آیت الله سیستانی: مسجدالاقصی نماد صلابت فلسطینیان در برابر اشغال وحشیانه رژیم جنایتکار صهیونیستی است


در پی حوادث جاری در فلسطین اشغالی به ویژه در مسجد الاقصی و جنایات صورت گرفته از سوی اشغالگران اسرائیلی، دفتر حضرت آیت الله سیستانی بیانیه ای مهم صادر کرد.

گنبدی%20با%20استقامت%20تارهای%20عنکبوت

گنبدی با استقامت تارهای عنکبوت


رادیو فردا وابسته به سازمان سیا که به خصومت بر علیه مقاومت فلسطین و حمایت بی قید و شرط از جنایتهای مستمر  رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی شهرت دارد با انتشار گزارشی به بخش کوچکی از قدرت و توانمندی مقاومت فلسطین در ضربه زدن به رژیم صهیونیستی و درماندگی اسراییل در دفع این حملات اشاره کرده است.

اسماعیل%20هنیه%20فصل%20جدیدی%20از%20مقاومت%20در%20برابر%20دشمن%20صهیونیستی%20فرا%20رسیده%20است

اسماعیل هنیه: فصل جدیدی از مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی فرا رسیده است


هنیه اعلام کرد: ما توانستیم جشن‌های خیالی شهرک‌نشینان را در مسجد الاقصی برهم بزنیم. اکنون از موضع اقتدار فلسطینیان را می مخاطب قرار می دهم که توانستند معادلات را به سود مقاومت رقم بزنند.

موشک%20باران%20کوبنده%20تل‌آویو%20فرار%20صهیونیست‌ها%20به%20پناهگاه‌ها%2Bویدئو

موشک باران کوبنده تل‌آویو/ فرار صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها+ویدئو


گردان‌های شهید عزالدین القسام به تنهایی و طی دقایق کوتاهی 130 موشک به سمت تل‌آویو پرتاب کردند.

کارشناس%20لبنانی%20اسرائیل%20دیگر%20امنیت%20نخواهد%20داشت

کارشناس لبنانی: اسرائیل دیگر امنیت نخواهد داشت


فیصل عبدالساتر کارشناس لبنانی مسائل سیاسی: اسرائیل به رغم تمامی تلاش های ضد ایرانی اش به خصوص با همکاری دولت قبلی و کنونی آمریکا امروز سیلی بزرگی خورد و به نتیجه هم نرسید.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.