شناسه خبر : 67457
تاریخ انتشار : 1400/02/22 23:06
رسولی: شورای ائتلاف حزب نیست که به دنبال سهم خواهی در دولت باشد
ابراهیم رسولی سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگوی زنده اینستاگرامی با نور نیوز؛

رسولی: شورای ائتلاف حزب نیست که به دنبال سهم خواهی در دولت باشد


سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص مصوبه اخیر شورای نگهیان شورای نگهبان گفت: شورا در این قضیه شفاف سازی کرده است نه اینکه بخواهد از یک کاندیدای خاص حمایت کند.

نورنیوز-گروه سیاسی: ابراهیم رسولی سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب در گفتگوی زنده اینستاگرامی با نور نیوز گفت: در مورد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شبهه ای وجود دارد باید بگویم که شورا یک حزب نیست و یک مجموعه ای از اشخاص حقیقی و گروه ها و جریانهای انقلابی هستیم و‌ اولین ثمره آن مجلس یازدهم بود. تاسیس شورای ائتلاف به دست حجت الااسلام رییسی انجام شد.

پس از ورود آقای رئیسی به قوه قضاییه ایشان از شورا خارج شد و آقای حداد جایگزین ایشان شد. بیش از 230 نماینده تحت حمایت شورای ائتلاف وارد مجلس 11 شده اند.

 وی در توضیح فرآیند شورا برای رسیدن به کاندیدای نهایی برای انتخابات 1400 گفت: شورا بر اساس قواعد خودش حرکت میکند و ائتلاف از بین کسانی که ثبت نام میکنند دست به انتخاب میزند. در نظر سنجی ها آقای رییسی بالاترین رأی را داشته است.

شورا تصمیمی بر منع دیگران ندارد و همه آزاد هستند فعالیت سیاسی کنند اما نظرسنجی ها میتواند تعیین کننده باشد و شورا بر اساس مطالبات مردمی سعی میکند نظر مردم را در این زمینه کشف کند. میزان رأی آوری کاندیداها برای شورا یک ملاک مهم است.

 وی در پاسخ به این سوال که  شورا به شائبه سهمیه‌بندی کابینه دولت آینده چه پاسخی دارد؟گفت: سهم خواهی در شورا وجود ندارد و چنین مسأله ای برای ما در ائتلاف مطرح نیست. ائتلاف حزب نیست پس به دنبال سهم خواهی در کابینه هم نیستیم. بزرگترین سهمی که از کاندیدای خودمان میخواهیم پایبندی به شعارها و مبانی است.

در ادامه رسولی در پاسخ به این سوال که  آیا شورای ائتلاف تضمین میدهد به مردم در خصوص عملکرد دولت آینده ای که تحت حمایتش است؟ گفت: در سیاست هیچ چیز قابل پیش بینی نیست ما بر مدار عقلانیت حرکت میکنیم.  نهادهای حاکمیتی رفتاری دارند که تلقی میشود در مسیر انتخابات شاهد دوپینگ سیاسی هستیم نظر شما چیست؟

سخنگوی ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص مصوبه اخیر  شورای نگهبان گفت: شورا در این قضیه شفاف سازی کرده است نه اینکه بخواهد از یک کاندیدای خاص حمایت کند.

 وی در خصوص اینکه دوقطبی سازی ها چه تاثیری در فضای سیاسی دارد و‌ برنامه شورای ائتلاف برای جلوگیری از دو قطبی سازی های احتمالی چیست؟گفت: دو قطبی حتما وجود خواهد داشت نشانه آن هم حواشی کلاب هاوس و فایل ظریف است اما ما باید دو‌قطبی صحیح را به وجود بیاوریم. دو قطبی بانیان وضع موجود و منتقدین وضع موجود. این دو قطبی ای هست که ما دنبال ایجاد آن هستیم.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.