شناسه خبر : 67131
تاریخ انتشار : 1400/02/13 11:58
حمله گسترده سایبری به شرکت های اسرائیلی

حمله گسترده سایبری به شرکت های اسرائیلی


رسانه‌های صهیونیستی یکشنبه از حملات سایبری گسترده به شرکت‌های صهیونیستی در روزهای گذشته خبر دادند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: به نوشته روزنامه «هاآرتص»، یک گروه هکری با پست کردن لوگوی شرکت اسرائیلی «اچ اند ام» از هک شدن این شرکت خبر داد. این گروه هکری نام خود را «نت ورم» اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت لجسیتکی «وریتاس» نیز از سوی این گروه هک شده است. این گروه مدعی شده که 110 گیگابایت اطلاعات گروه اچ اند ام و 9 گیگابایت اطلاعات شرکت وریتاس را منتشر خواهد کرد. یک شرکت اسرائیلی فعال در امور رایانه ادعا کرده که هکرهای ایرانی پشت این عملیات هستند.

«شای پینسکر» از شرکت دفاع سایبری او ام در فلسطین اشغالی در این زمینه گفت: «اعتقاد داریم این یک مهاجم ایرانی است، اما وانمود می‌کند یک روسی است.»

برخی شرکت‌های صهیونیستی دیگر نیز از حملات سایبری و از کار افتادن رایانه‌های خود در 48 ساعت گذشته خبر دادند.

پینسکر افزود که این گروه پیشتر نیز حملاتی را متوجه زیر ساخت‌های رایانه‌ای شرکت‌های اسرائیلی انجام داده بود، اما اینک نام خود را تغییر داده است. این حملات از 18 آوریل آغاز شد و به نظر می‌رسد بیشتر انگیزه سیاسی داشته باشد.

هاآرتص نوشت، اسرائیل در بحبوحه موج جدیدی از حملات سایبری قرار گرفته و از حدود شش ماه گذشته تاکنون، بیش از80 شرکت هدف حملات سایبری قرار گرفته‌اند. دست کم چهار شرکت در روزهای گذشته مورد حمله قرار گرفته‌اند و ممکن است یک سازمان غیر انتفاعی نیز آماج قرار گرفته باشد. این حملات ممکن است حمله جدید گروه هکری ایرانی باشد که در هک‌های قبلی نیز نقش داشته است.

در ماه‌های گذشته نیز منابع خبری از حمله سایبری به شرکت‌های صهیونیستی خبر دادند. وبگاه «تایمز اسرائیل» اخیرا گزارش داد که مقام‌های «دانشگاه بن گوریون» در «نگب» واقع در فلسطین اشغالی هدف یک حمله سایبری قرار گرفت.


نورنیوز
اخبار مرتبط
نابودی؛%20فرجام%20حتمی%20رژیم%20جعلی%20اسرائیل

نابودی؛ فرجام حتمی رژیم جعلی اسرائیل


شرایط فوق بحرانی رژیم صهیونیستی از آن جهت اهمیت دارد که مهمترین دلیل مهاجرت یهودیان فریب خورده از سراسر دنیا به سرزمین اشغال شده فلسطین، آرزوی زندگی در شرایطی امن و با ثبات بوده است، اما بروز این اتفاقات، خیالی بودن آن آرزوها را تایید و با تشدید درصد مهاجرت معکوس، روند نابودی این رژیم را تسریع کرده است.

نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.