شناسه خبر : 67126
تاریخ انتشار : 1400/02/13 10:50
سودجویان به دنبال واردات واکسن کرونا با 12 برابر قیمت/ نگران مسیر ورود واکسن به ایران هستیم

سودجویان به دنبال واردات واکسن کرونا با 12 برابر قیمت/ نگران مسیر ورود واکسن به ایران هستیم


سخنگوی سازمان غذا و دارو: بسیاری از پروفورم‌ها به دست ما می‌رسد که کار گروه و ماموریت آن شرکت در حوزه واکسن نیست و مشخص نیست که رابطه آنها با شرکت‌های واکسن ساز چیست و اغلب موارد تردید جدی درباره پروفروم‌های خرید واکسن وجود دارد.

 نورنیوز ـ گروه جامعه: جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در کلاب هاوس با بیان اینکه نگران واکسن گیت در ایران هستیم گفت:این بحث مرتبط با ظرفیت بخش خصوصی مطرح می‌شود. 

باید شفاف با مردم صحبت کنیم. وقتی پروفورم 50 دلاری واکسن آسترازنکا را یک شرکت ارائه می‌کند، آن هم به وسیله یک شرکت واسطه دیگر، مسئله مورد دار است.

بسیاری از پروفورم‌ها به دست ما می‌رسد که کار گروه و ماموریت آن شرکت در حوزه واکسن نیست و مشخص نیست که رابطه آنها با شرکت‌های واکسن ساز چیست و اغلب موارد تردید جدی درباره پروفروم‌های خرید واکسن وجود دارد.

در پروفورم 2.5 تا 12 برابری قیمت واکسن باید پرسید که واقعا دنبال چه چیزی هستیم؟ نباید انتطار داشت که وزارت بهداشت مجوز سفته بازی و فساد ارزی را بدهد و گاهی احتیاط می‌کنیم و این احتیاط‌ها منجر به سوء برداشت‌ها می‌شود. 

اگر برای واکسن 4 دلاری، پروفورم 50 دلاری بیاید، علامت سوال جلوی آن وجود دارد و ما حق نداریم مجوز واردات این چنینی بدهیم.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.