آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 67109
تاریخ انتشار :
🎥اراجیف‌گویی به سبک ایران اینترنشنال!

🎥اراجیف‌گویی به سبک ایران اینترنشنال!

کارشناس شبکه ایران اینترنشنال عبارت «دخترِ دوستِ سابق» در متن اینستاگرامی وزیر امور خارجه را «دوست دخترِ سابق» خوانده و بر اساس همین خوانش اشتباه، تحلیلی مفصل با مضمون پرونده‌سازی نهادهای امنیتی و نظامی برای ظریف ارائه کرد.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: شب گذشته، محمدجواد ظریف در پیامی اینستاگرامی به جبران حاشیه‌هایی که انتشار مصاحبه محرمانه او ایجاد نموده، متنی را منتشر و در آن به نوعی از خانواده شهید سلیمانی طلب بخشش نمود. 

ظریف در این متن به ناراحتی زینب سلیمانی دختر شهید سلیمانی اشاره کرده و او را دختر دوست سابق خود خوانده و از او طلب حلالیت کرده است.

در پی انتشار این متن، خبرگزاری تسنیم در یادداشتی به این موضوع پرداخت که مورد توجه کارشناس شبکه سعودیِ ایران اینترنشنال قرار گرفت و او را به تحلیل (بخوانید اراجیف‌گویی) واداشت.

کارشناس این شبکه عبارت «دخترِ دوستِ سابق» را «دوست دخترِ سابق» خوانده و بر اساس همین خوانش اشتباه، تحلیلی مفصل با مضمون دعوای بین نهادهای امنیتی و نظامی با ظریف ارائه کرد.

این گاف مضحک که ناشی از عدم رعایت حداقل‌های اصول حرفه‌ای برای نقد و تحلیل رویدادهای سیاسی است نشان از رویکرد جاری این رسانه در بهره‌گیری از به اصطلاح کارشناسانی دارد که تنها ویژگی آنها تئوریزه کردن بغض و عداوت نسبت به ایران و ایرانی است.

موضوع قابل توجه در این افتضاح رسانه‌ای، اعتماد به نفس کارشناس مدعو این رسانه است. او با مبنا قراردادن تصور غلط خود، تحلیل مفصلی در خصوص ورود دستگاه‌های اطلاعاتی کشور به حریم خصوصی وزیر امور خارجه برای تحت فشار قرار دادن او ارائه می‌کند و با گرفتن ژست حق به جانب، به خیال خود مهر تایید دیگری بر پرونده‌سازی‌های رسانه سعودی ـ انگلیسی «ایران اینترنشنال» علیه جمهوری اسلامی می‌زند.

این شاهکار رسانه‌ای که با بذل سخاوت‌مندانه دلارهای نفتی و پرداخت حقوق‌های نجومی به روزنامه‌نگارانی که باید در آزمون وطن‌فروشی و خیانت به ایرانیان نمره شایسته‌ای گرفته باشند رخ داده، می‌تواند برگ زرینی در کارنامه این رسانه در تحریف حقایق جاری در جمهوری اسلامی ایران تلقی شده و بر افتخارات ایران اینترنشنال بیفزاید!


 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی