شناسه خبر : 65572
تاریخ انتشار : 1400/01/24 15:30
همتی: گزارش صندوق بین‌المللی پول از ذخایر ارزی ایران غلط است

همتی: گزارش صندوق بین‌المللی پول از ذخایر ارزی ایران غلط است


رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه گزارش اخیر صندوق بین المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است، به اظهارات درباره پول‌های بلوکه شده از سوی افراد مختلف واکنش نشان داد و آنها را فاقد سندیت دانست.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، به بیان نکاتی درخصوص بازار ارز پرداخت و تأکید کرد:  چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی دراین عرصه،ونیز همراهی صادر‌کنندگان و چشم انداز بهتر اقتصاد ایران است.

رییس کل بانک مرکزی در واکنش به اظهارنظرهای مختلف درباره سرنوشت پول‌های بلوکه شده ایران نیز اینطور گفت که این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانک‌های خارجی و سرنوشت انها اظهار نظر و اطلاع رسانی  می کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسئول در این مورد سندیت ندارد.

همتی تصریح کرد: بانک مرکزی سیاست‌ها و برنامه‌های تأمین ارز  خود را همانند ماه‌های گذشته، بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است.طبعاً دسترسی به این منابع قدرت بازار‌سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد .


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.