شناسه خبر : 65333
تاریخ انتشار : 1400/01/15 16:09
حمله راکتی به بزرگترین پایگاه هوایی عراق

حمله راکتی به بزرگترین پایگاه هوایی عراق


منابع عراقی از شلیک دو موشک به پایگاه نظامیان آمریکایی «بلد» واقع در استان صلاح الدین عراق، خبر دادند.

نورنیوز ـ گروه بین‌الملل: منابع امنیتی از حمله راکتی به بزرگ ترین پایگاه هوایی عراق به عنوان یکی از اماکن استقرار نیروهای تحت رهبری آمریکا خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس) بعد از ظهر امروز (یک شنبه) از یک منبع امنیتی در عراق نقل کرد که دو راکت به نزدیکی پایگاه هوایی «بلد» در جنوب استان صلاح الدین در شمال این کشور اصابت کردند.

در همین حال، شماری از پایگاه های خبری عراقی از جمله «بغداد الیوم» به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که دو راکت به نزدیکی حصار پایگاه هوایی بلد در 64 کیلومتری شمال شهر بغداد، پایتخت این کشور، اصابت کردند بدون این که هیچ گونه خسارت جانی و مادی به دنبال داشته باشند.

به دنبال آن نیز، خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از سرلشکر «ضیاء محسن»، فرمانده پایگاه هوایی بلد به عنوان بزرگ ترین پایگاه هوایی این کشور، تایید کرد که دو راکت «کاتیوشا» به بیرون از پایگاه و با فاصله بیش از سه کیلومتر از آن، اصابت کردند.

سرلشکر محسن در گفت و گو با واع ضمن تاکید بر این که حمله راکتی به پایگاه هوایی بلد هیچ گونه خسارتی در پی نداشته، خاطر نشان ساخت که نیروهای فرماندهی عملیات دیاله (استان مرزی واقع در شرق عراق و هم مرز با استان صلاح الدین)، سکوی پرتاب راکت را پیدا کردند.

لازم به ذکر است که پایگاه هوایی بلد به عنوان مقر اسکادران جنگنده های «اف-16» خریداری شده از آمریکا و یکی از اماکن استقرار نیروهای ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری این کشور، پیش از این نیز بارها هدف حملات راکتی قرار گرفته بود.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.