شناسه خبر : 60583
تاریخ انتشار : 1399/12/10 13:51
اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند


طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس اعضای هیأت علمی و قضات، مشمول معافیت مالیاتی شده اند!

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: رئیس مجلس شورای اسلامی از معافیت مالیاتی اعضای هیئت علمی و قضات در سال آینده خبر داد و گفت که جزء ۴ بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه مربوط به مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت علمی به قوت خود باقی است.

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس اعضای هیأت علمی و قضات مشمول معافیت مالیاتی شده است!

با توجه به واقعیت‌های موجود می‌توان گفت اعضای هیأت علمی، قضات و پزشکان جزو دهک‌های بالای جامعه‌اند، حقوق‌های بالا دریافت می‌کنند اما  از مالیات معافند، چرا؟ چون خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند و در نظام تصمیم گیری نقش مهمی دارند ،این یعنی  تعارض منافع.

 به گفته کارشناسان، این تبعیض نظام‌مند بین مالیات گرفتن از اقشار متوسط و کارمندان و کارگران و معافیت اساتید دانشگاه و قضات،  بیش از آن که نشانه توجه به علم و قضاوت و سلامت باشد، نشانه اعمال نفوذ نمایندگان این اقشار در تصمیمات کلان ملی است، تا تعارض منافع هست اصلاح ساختاری ‌براحتی اتفاق نخواهد افتاد.


نورنیوز
اخبار مرتبط
معاف%20از%20مالیات%20چه%20صیغه‌ای%20است؟

معاف از مالیات چه صیغه‌ای است؟


جامعه و اقتصاد ایران بدون گشودن پرونده نظام مالیاتی و اصلاح این وضع نابه‌سامان، راهی به سوی توسعه‌ نخواهد یافت. معافیت‌های فعلی سیاست اقتصادی نیستند، بلکه بازتاب اقتصاد سیاسی بیمارند.

علت%20تاخیر%20در%20اجرای%20قانون%20مالیات%20بر%20عایدی%20سرمایه%20چیست%20؟!

علت تاخیر در اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه چیست ؟!


مالیات بر عایدی سرمایه بدلیل جامعه هدف آن یعنی بخش بهره‌مند و صاحب سرمایه در کشور ضمن آن که به ایجاد توازن در درآمد دهک‌های مختلف در کشور کمک می‌کند فشاری را متوجه اقشار با درآمد متوسط و پایین نکرده و بنیه مالی دولت برای کمک به بهبود معیشت گروه‌های کمتر برخوردار را تقویت می نماید .

چرا%20سلبریتی‌های%20میلیونر%20باید%20مالیات%20بدهند؟

چرا سلبریتی‌های میلیونر باید مالیات بدهند؟


عضو کمیسیون تلفیق مجلس اعلام کرد که از سال آینده باید سلبریتی‌ها و شاخ‌های مجازی که روزانه چندین میلیون درآمد دارند، مالیات پرداخت کنند.

نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.