شناسه خبر : 59349
تاریخ انتشار : 1399/12/02 12:28
بحران آب و برق در قلب آمریکا

بحران آب و برق در قلب آمریکا


وقوع توفان برفی در ایالت تگزاس آمریکا طی روزهای گذشته شرایط زندگی را در دومین ایالت بزرگ آمریکا با چالشی جدی مواجه کرده و دسترسی میلیون ها نفر را به برق و آب شرب سالم قطع کرده است.

نورنیوز-گروه بین الملل: در بزرگ‌ترین توفان زمستانی دهه‌های گذشته در ایالت گرم و خشک تگزاس در جنوب آمریکا، تاکنون دستکم 30 نفر کشته شده اند.

وضعیت این ایالت اضطراری اعلام شده و به دلیل قطعی برق و ترکیدگی و یخ زدگی لوله‌ها، دسترسی 15 میلیون نفر (نیمی از شهروندان ساکن تگزاس) به آب سالم بهداشتی قطع شده است و مردم آب را از تانکرهای بیرون خانه تهیه می کنند.

همچنین دسترسی به آب نوشیدنی نیز محدود شده و فروشگاه ها با کمبود بطری های آب نوشیدنی مواجه شده اند و بسیاری از فروشگاه ها در این ایالت آب را جیره بندی می فروشند.

بنا به اعلام فرماندار تگزاس 165 هزار خانوار در این ایالت به برق دسترسی ندارند و بسیاری از آنها در اماکن اسکان اضطراری مستقر شده اند.

در چنین شرایطی سفر «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس به منطقه‌ای تفریحی و خوش آب و هوا در مکزیک موجب انتقادهای بی شماری از او شده است.

این انتقادها به قدری بود که این سناتور جمهوری‌خواه را مجبور کرد خانواده‌اش را در هتل 5 ستاره «ریتز کارلتون» در شهر ساحلی «کانکان» مکزیک تنها گذاشته و خود بامداد روز جمعه به شهر هوستون مرکز ایالت تگزاس برگردد.

منتقدان می گفتند در شرایطی که ایالت تگزاس در وضعیت اضطراری است و میلیون ها شهروند در این ایالت به آب و برق دسترسی نداردند، سناتور این ایالت با خانواده برای فرار از مشکلات به مکزیک سفر کرده است.


عصر ایران
نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.