شناسه خبر : 59234
تاریخ انتشار : 1399/11/28 14:13
عواقب تداوم جاده‌ صاف‌کنی امارات برای صهیونیست‌ها
نورنیوز بررسی کرد؛

عواقب تداوم جاده‌ صاف‌کنی امارات برای صهیونیست‌ها


نقش مخرب امارات متحده عربی در منطقه خلیج فارس و تلاش این کشور برای ایجاد بی‌ثباتی و تنش در منطقه که عملا آن را به شعبه‌ای از رژیم صهیونیستی تبدیل کرده، بیان‌گر این موضوع است که این اتحادیه تنها پوششی برای اقدامات ضدامنیتی و در جهت مخالف منافع ملت‌های منطقه خواهد بود.

نورنیوز گروه بین الملل: امروز سه‌شنبه برخی رسانه‌های منطقه‌ای از آغاز به کار تشکیلاتی با عنوان «اتحادیه جوامع یهودیان خلیج فارس» (AGJC) با مشارکت شش کشور عربی به رهبری خاخام «الی عبادی» و ریاست «ابراهیم داوود نونو» خبر دادند.

چنانچه در این خبرها آمده؛ این اتحادیه مدعی است که می‌خواهد جوامع یهودی عربستان، امارات، بحرین، کویت، عمان و قطر را گرد هم آورده تا زیرساخت‌های لازم برای خدمات‌رسانی به جامعه یهودیان در منطقه را فراهم کند.

این اقدام مشکوک که پس از آشکارسازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی و مشخصا با چراغ سبز ابوظبی و ریاض انجام شده، در حالی مدعی تلاش برای شکوفایی زندگی یهودیان با توجه به گشایش معاهده ابراهیم است که سال‌هاست یهودیان در ایران به زندگی و انجام آزادانه مناسک خود مشغول هستند.

از این جهت و با توجه به رویکرد سیاسی صهیونیست‌ها در راه‌اندازی چنین تشکیلاتی، به نظر می‌رسد این اقدام تحریک‌آمیز نتیجه معکوس بدهد و زندگی راحت و آزادانه یهودیان را با مشکل مواجه کند.

از سویی؛ نقش مخرب امارات متحده عربی در منطقه خلیج فارس و تلاش این کشور برای ایجاد بی‌ثباتی  و تنش در منطقه که عملا آن را به شعبه‌ای از رژیم صهیونیستی تبدیل کرده، بیان‌گر این موضوع است که این اتحادیه تنها پوششی برای اقدامات ضدامنیتی و در جهت مخالف منافع ملت‌های منطقه خواهد بود.

در واقع سه کشور امارات، سعودی و بحرین که با برآوردهای غلط، ایران را دشمن خود تصور کرده و هم‌راستا با اسرائیل، به دنبال جبران ناکامی‌های محور ضدمقاومت در یک دهه گذشته به ویژه در پرونده سوریه هستند، با چنین اقداماتی به بحران‌های غرب و جنوب غرب آسیا دامن می‌زنند.

بدیهی است کشورهایی چون امارات که محوریت این اقدامات را بر عهده دارند، باید منتظر عواقب و تبعات منفی گشودن پای صهیونیست‌ها به منطقه باشند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
سازماندهی%20مشکوک%20یهودیان%20با%20مشارکت%206%20کشور%20حوزه%20خلیج%20فارس

سازماندهی مشکوک یهودیان با مشارکت 6 کشور حوزه خلیج فارس


جنبش حماس در واکنش به سازماندهی مشکوک یهودیان در منطقه خلیج فارس هشدار داد که تاسیس این اتحادیه، توطئه‌ای برای تخریب وضعیت امنیتی و تثبیت حضور اسرائیل در منطقه خلیج فارس است.

نظرات

نظر شما

هواشناسینرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.