شناسه خبر : 58233
تاریخ انتشار : 1399/10/22 16:04
تلاش «ایران اینترنشنال» برای جلوگیری از مبارزه با فساد در ایران
نورنیوز بررسی کرد؛

تلاش «ایران اینترنشنال» برای جلوگیری از مبارزه با فساد در ایران


رسانه‌های معاند در کنار سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی کمبودها، همواره با دروغ‌پردازی، سعی در وارونه‌نمایی اقدامات موثر و مصلحانه داشته‌اند تا افکار عمومی یا این اقدامات را نبینند یا به گونه‌ای وارونه ادراک کنند.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: یکی از مهمترین ابعاد «جنگ ادراکی» بازوی رسانه‌ای نظام سلطه علیه ایران طی چند سال گذشته «تحریف واقعیت‌های مطلوب» و «ایجاد یأس و ناامیدی» در بین مردم بوده تا از این رهگذر، ضمن کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت، به زعم خود فضا را برای فروپاشی از درون مهیا کند.    

در همین راستا؛ رسانه‌های معاند در کنار سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی کمبودها، همواره با دروغ‌پردازی، سعی در وارونه‌نمایی اقدامات موثر و مصلحانه داشته‌اند تا افکار عمومی یا این اقدامات را نبینند یا به گونه‌ای وارونه ادراک کنند.

اقدامات بی‎وقفه قوه قضائیه در مبارزه با فساد یکی از همین موارد است که به دلیل افزایش امید و اعتماد مردم به عنوان مهمترین شاخص‌های سرمایه اجتماعی نظام، مدت‌هاست به سوژه این رسانه‌ها برای تحریف تبدیل شده تا با القای وجود فساد ساختاری در کشور و ناکارآمدی نظام در برخورد با آن مردم را مایوس کنند.

شبکه سعودی ـ لندنی «ایران اینترنشنال» به عنوان پرچم‌دار این جنگ ادراکی، ماه‌هاست تلاش گسترده‌ای را برای لکه‌دار کردن اقدامات اصلاحی و ضد فساد قوه قضائیه کلید زده و در این مسیر از هیچ هجمه‌ای نسبت به دستگاه قضا و شخص رئیس قوه ابایی ندارد.

تمرکز بر مواردی چون پرونده «اکبر طبری» که به نوعی اصلاح از درون محسوب می‌شود یا جنجال بر سر احکامی چون پرونده روح‌الله زم، نوید افکاری و... از جمله مواردی است که این شبکه با حمایت دیگر رسانه‌های هم‌سو در دستور کار خود قرار داده تا مقامات قضایی را به پنهان‌کاری و فعالیت‌های سیاسی متهم کند.

در شرایطی که اقدامات شجاعانه و مقتدرانه دستگاه قضایی برای مقابله با فساد هر روز بیشتر طعم شیرین «عدالت» را به مذاق مردم می‌چشاند، البته انتظار می‌رود که هجمه‌های سازمان‌یافته این رسانه‌ها با تولید و انتشار گزارش‌های جعلی و جهت‌دار افزایش یابد.


نورنیوز
اخبار مرتبط
لزوم%20اقدامات%20قضایی%20برای%20محدود%20کردن%20فعالیت‌های%20شبکه%20سعودی%20«ایران‌%20اینترنشنال»

لزوم اقدامات قضایی برای محدود کردن فعالیت‌های شبکه سعودی «ایران‌ اینترنشنال»


عملکرد شبکه معاند ایران اینترنشنال در3 سال آغازین فعالیت خود علیه جمهوری اسلامی ایران، به طور طبیعی مطابق با اهداف تاسیس این شبکه است.

1825%20خبر%20منفی%20«ایران%20اینترنشنال»%20علیه%20ایران%20در%20100%20روز

1825 خبر منفی «ایران اینترنشنال» علیه ایران در 100 روز


شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال پس از گذشت 100 روز از شناسایی اولین نمونه مثبت کرونا در ایران، 1825 خبر منفی علیه کشورمان منتشر کرد که حدود 77درصد اخبار این شبکه را تشکیل می‌دهد.

«ایران%20اینترنشنال»%20با%20ایران%20یا%20علیه%20ایران؟

«ایران اینترنشنال» با ایران یا علیه ایران؟


پس از گذشت 3 سال از آغاز به کار تلویزیون ایران اینترنشنال نگاهی به عملکرد این شبکه، می‌تواند نشان دهد ایران اینترنشنال در راستای تامین منافع کدام کشور فعالیت می‌کند.

توقع%20نگاه%20حرفه‌ای%20از%20ایران%20اینترنشنال%20اشتباه%20است

توقع نگاه حرفه‌ای از ایران اینترنشنال اشتباه است


شبکه‌هایی مانند ایران اینترنشنال سرمایه‌گذار مشخص دارند و هدف آنان اجرای سیاست دیکته‌شده کشور سرمایه‌گذار یا مجموعه سرمایه‌گذاران است در نتیجه خیلی نمی‌توانید توقع داشته باشید که وارد فضای حرفه‌ای خبرنگاری شوند و کارکرد حرفه‌ای داشته باشند.

نظرات

نظر شما

پرونده ویژه

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.