شناسه خبر : 58156
تاریخ انتشار : 1399/10/20 12:02
کشورهای در حال توسعه برای تامین واکسن کرونا چه کردند؟

کشورهای در حال توسعه برای تامین واکسن کرونا چه کردند؟


روسیه اولین کشوری بود که واکسن کرونا را ثبت کرد و از اواخر سال 2020 واکسیناسیون مردم را شروع کرد و در چین هم سیاست مشابهی شروع شد. چین تا کنون 5 واکسن ثبت شده در سازمان بهداشت جهانی دارد

نورنیوز ـ گروه جامعه: دسترسی همه مردم به واکسن کرونا می تواند مزیتی معادل ۴۶۰ میلیارد دلار به ده اقتصاد بزرگ دنیا برساند. 

در این شرایط شماری از کشورهای در حال توسعه به جای انتظار برای خرید واکسن از شرکتهای غربی، وارد پروژه های تولید یا تولید مشترک شده اند. از جمله کشورهایی که توانسته اند واکسن کرونای موثری را تولید کننده کشورهای چین و روسیه هستند .

روسیه اولین کشوری بود که واکسن کرونا را ثبت کرد و از اواخر سال ۲۰۲۰ واکسیناسیون مردم را شروع کرد و در چین هم سیاست مشابهی شروع شد. چین تا کنون ۵ واکسن ثبت شده در سازمان بهداشت جهانی دارد 

کشورهای هند و افریقای جنوبی هم سیاست کم و بیش مشابهی را در پیش گرفته اند. این کشورها علاوه برا سرمایه گذاری در تولید واکسن، سرمایه گذاریهایی برای تولید مشترک واکسن با شرکتهای خارجی انجام دادند. 


نورنیوز
اخبار مرتبط
چرا%20ممنوعیت%20خرید%20واکسن%20انگلیسی%20ـ%20آمریکایی%20دقیقا%20صیانت%20از%20جان%20شهروندان%20است؟

چرا ممنوعیت خرید واکسن انگلیسی ـ آمریکایی دقیقا صیانت از جان شهروندان است؟


یکی از اهداف این عملیات روانی، تخطئه توان‌مندی ایران در تهیه و تولید واکسن است، این در حالی است که با وجود القائات دروغ درباره واکسن ایرانی، این واکسن طبق استانداردهای جهانی ضریب اطمینان بالایی دارد.

نظرات

نظر شما

پرونده ویژه

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.