شناسه خبر : 57504
تاریخ انتشار : 1399/09/26 19:23
کشف و ضبط بیش از 778 تن انواع مخدر توسط ایران در 10 ماهه 2020
سفیر و نماینده دائم ایران در وین خبر داد:

کشف و ضبط بیش از 778 تن انواع مخدر توسط ایران در 10 ماهه 2020


کاظم غریب آبادی با ارسال نامه ای به دبیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، از کشف بیش از 778 تن انواع مواد مخدر توسط ایران در 10 ماهه سال 2020 با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و مأموران نهادهای انتظامی و امنیتی در مرزها و داخل کشور خبر داد.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، با ارسال نامه ای به دبیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمان ملل، از کشف بیش از ۷۷۸ تن انواع مواد مخدر توسط ایران در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۰ با تلاش و از جان گذشتگی سربازان و مأموران نهادهای انتظامی و امنیتی در مرزها و داخل کشور خبر داد.

غریب آبادی با بیان اینکه بیشترین میزان این کشفیات مربوط به تریاک با ۶۲۱۳۸۸ کیلوگرم است، اظهار داشت: میزان کشف و ضبط سایر مخدرهای دیگر نیز شامل حشیش ۷۶۶۲۵ کیلوگرم، مرفین ۱۷۵۰۰ کیلوگرم، هروئین ۲۲۸۱۵ کیلوگرم، شیشه ۱۴۴۵۸ کیلوگرم و سایر مواد ۲۵۳۳۶ کیلوگرم بوده است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان ادامه داد: مأموران مبارزه با مواد مخدر ایران در ۱۰ ماهه ۲۰۲۰ میلادی، تعداد ۱۹۱۴ درگیری مسلحانه با قاچاقچیان موادمخدر داشته اند که به انهدام و متلاشی شدن ۱۸۸۶ باند و شبکه ترانزیت و توزیع موادمخدر منجر شده است. در این درگیری ها، همچنین ۹ نفر از مأموران ایران نیز به شهادت رسیدند.

غریب آبادی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان پرچمدار مبارزه با موادمخدر در سطح جهانی است، از بی توجهی برخی کشورها در عدم پذیرش مسئولیت مشترک در این حوزه انتقاد کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.