شناسه خبر : 56799
تاریخ انتشار : 1399/09/02 18:02
چکناواریان: در دوران کرونا از خانه بیرون نرفته‌ام؛ مگر برای تهیه ملزومات

چکناواریان: در دوران کرونا از خانه بیرون نرفته‌ام؛ مگر برای تهیه ملزومات


لوریس چکناواریان با آروزی شکست کرونا و بازگشت زندگی عادی به جامعه، هنر را یکی از بخش های آسیب دیده در کرونا عنوان کرد و گفت: هنر راه تعالی و آبادانی کشور است با وجود کرونا هنر آسیب جدی دیده است به امید اینکه کرونا را شکست دهیم و با هنر به سوی آبادانی کشور برویم.

نورنیوز ـ گروه فرهنگ: لوریس چکناواریان آهنگساز کشورمان گفت: واقعیت این است که به عنوان یک آهنگساز درطول زندگی شخصی‌ام  همیشه در تنهایی زندگی کردم در مواقعی هفته ها از خانه بیرون نرفتم و مشغول ساخت آهنگ بودم. در دوران کرونا  هم به احترام شرایط به وجود آمده در کشور، از خانه بیرون نرفته‌ام مگر برای تهیه ملزومات ضروری و یا حل مشکلی. 

وی افزود: باید مواظب خودمان باشیم. وقتی در یک جامعه زندگی می کنیم و عضوی از یک خانواده بزرگ اجتماعی هستیم  نباید خودخواه باشیم. باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا دیگران را آلوده نکنیم.  

وی ادامه داد: آرزو می کنم مردم سرزمینم به زندگی عادی خود بازگردند و کرونا را شکست دهیم .هنر و موسیقی مهمترین موضوع در زندگی است امید است با رفتن کرونا بازهم محافل فرهنگی بازسازی شوند.

وی گفت: درست است  در حال حاضر صنعت و اقتصاد با مشکلات زیادی رو به رو شده اند اما حوزه فرهنگ هم از این آسیب ها به دور نبوده و دچار ضرر و زیان های بسیاری شده است  امروز هنر پیشه ها و هنرمندان ما تحت فشار هستند. هنر مندان اگر هر روز کار نکند  یک خودکشی است. امیدوارم کرونا به زودی شکست بخورد و هنر به جایگاه واقعی خود بازگردد. کشور با فرهنگ و هنر آباد می شود پس به امید آبادی کشور . 

این آهنگساز کشورمان با بیان اینکه ضرورت ممنوعیت رفت و آمدهای خانوادگی و ضرورت رعایت وجود فضای 4 متر مربع در اطراف هر نفر و همچنین گردش هوا در محیط به عنوان عوامل مؤثر در کنترل شیوع کرونا است، اظهار داشت:  در شرایط کنونی کادر درمانی روزهای سختی را پشت سر می گذارند، یک میهمانی ساده خانوادگی می تواند یک خانواده را به صورت خوشه ای به کرونا مبتلا کند و در نتیجه هم باری است بر دوش کادر درمان و هم مشکل بزرگی است بر دوش خود خانواده. 

وی تصریح کرد: در حال حاضر سفر نرفتن، در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی یکی از مواردی است که برای تمامی ایرانیان واجب و ضروری است. خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شده و محدودیت هایی که اعمال شده است میزان سفرها کمتر شده است. به نظر بنده باید این محدودیت ها با جدیت بیشتری دنبال شود و اگر نیاز بود بازهم به صورت چند هفته ای تمدید شود تا کشور به حالت عادی بازگردد. محدودیت هایی که  در ستاد کرونا اعمال شده است  یک نیاز ضروری و از واجبات بود.  

چکناواریان  با اشاره به اینکه اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در کنترل شیوع بیماری و توجیه افکار عمومی در خصوص کافی نبودن استفاده از ماسک در جهت پیشگیری از شیوع کرونا و رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی اعم از فاصله گذاری، شستشوی مرتب دستها و تخلیه هوا از محیط 7 تا 9 بار در روز یک امر ضروری و حیاتی است، عنوان کرد: فقط نباید به این توجه کنیم که اگر ماسک می زنیم پس ایمن هستیم ماندن در خانه، رعایت پروتکل های بهداشتی و  توجه به مواردی که از سوی ستاد اطلاع رسانی کرونا تبیین می شود، حیاتی و ضروری است.  


ایلنا
نظرات

نظر شما

پرونده ویژه

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.