شناسه خبر : 55981
تاریخ انتشار : 1399/08/02 17:27
تلاش ترامپ برای فرار از اتهام ارتباط با روسیه

تلاش ترامپ برای فرار از اتهام ارتباط با روسیه


پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا کمی پس از به قدرت رسیدن ترامپ گشوده شد و بازرس «رابرت مولر» مسئولیت تحقیقات درباره آن را بر عهده گرفت.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: ترامپ و رئیس اطلاعات آمریکا در حال تلاش برای انتشار سندی درباره نقش نداشتن روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ هستند.

سه مقام دولتی آمریکا اعلام کردند، رئیس جمهور این کشور و رئیس اطلاعاتی‌اش برای انتشار فوری مدرکی تلاش می‌کنند که گزارش جامعه اطلاعاتی در سال ۲۰۱۷ میلادی دال بر اینکه روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات کمک کرده را به چالش می‌کشد.

پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 ریاست جمهوری آمریکا کمی پس از به قدرت رسیدن ترامپ گشوده شد و بازرس «رابرت مولر» مسئولیت تحقیقات درباره آن را بر عهده گرفت.

این پرونده پس از آنکه به نقاط تعیین کننده و قابل اتکایی رسید، نهایتا در قالب گزارشی از سوی مولر منتشر شد اما با فشار دادستانی آمریکا بخش‌های مهم آن سانسور شد.

مولر در جریان این پرونده به اسنادی دست پیدا کرده بود که نشان می‌داد روسیه با هدف اثرگذاری در انتخابات آمریکا، فعالیت‌هایی را از پیش از شروع انتخابات انجام داده است.

اکنون و در آستانه انتخابات 2020، کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها با هدف پرده‌برداری از نفوذ روسیه بر ترامپ، این پرونده را دوباره بازگشایی کرده و از آن به عنوان یک حربه انتخاباتی استفاده کرده‌اند.

برخی از تحلیل‌گران مسائل آمریکا بر این باورند که اقدام اخیر کاخ سفید در به راه انداختن نمایش دخالت روسیه، چین و ایران در انتخابات 2020، پاتکی به این حربه دموکرات‌ها است، نمایشی که مشخصا از سوی هر سه کشور تکذیب شد.

کارشناسان زیادی معتقدند که رویکرد ترامپ در عرصه‌های داخلی و خارجی عملا در راستای افول هژمونی آمریکا و تامین منافع رقبای واشینگتن بوده است.  


نورنیوز
اخبار مرتبط
ادعای%20دخالت%20ایران%20در%20انتخابات%20آمریکا%20با%20چه%20اهدافی%20صورت%20گرفت؟

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا با چه اهدافی صورت گرفت؟


کاخ سفید با استناد به برخی ایمیل‌هایی که مدعی است هکرهای ایرانی با هدف اثرگذاری بر انتخابات آنها را برای شهروندان آمریکایی ارسال کرده‌اند، جمهوری اسلامی ایران را متهم به دخالت در انتخابات آمریکا کرد و در پی آن برخی موسسات رسانه‌ای ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.