شناسه خبر : 55681
تاریخ انتشار : 1399/07/22 11:47
تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای سفید کردن پرونده سیاه حامی مالی خود
نورنیوز بررسی کرد؛

تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای سفید کردن پرونده سیاه حامی مالی خود


بی‌بی‌سی فارسی در حالی همراهی افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی با بازیکن پرسپولیس را تقبیح کرده که در گزارش خود عامدانه از کنار بی‌منطق بودن ایراد وارده به حرکت آل‌کثیر پس از گل به پاختاکور ازبکستان گذشته و مدعی شده که این اتفاق بر اساس یک رویه جاری از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا رقم خورده است.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: پس از افتضاح سعودی‌ها در جریان بازی پرسپولیس و النصر عربستان که در نهایت به ناکامی آنها و صعود مقتدرانه پرسپولیس به فینال آسیا انجامید، همزمان دو سناریو در حال اجرا از سوی محور رسانه‌ای ضد ایرانی است.

در سناریوی اول کارزاری از سوی جریان‌های معاند با هدف محرومیت ورزش ایران در حال شکل‌گیری است و در سناریوی دوم تلاش ویژه‌ای برای سفید کردن پرونده کثیف سعودی‌ها در زد و بندهای سیاسی در حوزه ورزش در حال پیگیری است.

در این راستا طبیعتا رسانه‌های معاندی مثل بی‌بی‌سی فارسی و ایران اینترنشنال که مستقیما از سوی سعودی حمایت مالی می‌شوند، سردمدار این فضاسازی شده‌اند.

در همین خصوص؛ بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی کاملا جهت‌دار با عنوان «پرسپولیس در فوتبال آسیا: لابی سعودی، دلارهای نفتی و توهم توطئه‌ای که واقعیت نداشت» سعی کرده اینگونه القا کند که در جریان اتفاقات بازی پرسپولیس ـ النصر، رسانه‌های ایرانی بی‌جهت و بر اساس توهم توطئه اتهاماتی را نسبت به عربستان سعودی وارد کرده‌اند.

در این گزارش که به نوعی مکمل کارزار تحریم ورزش ایران با محوریت شبکه ایران اینترنشنال است آمده؛  رسانه‌های نزدیک به حکومت با صدای بلند دنبال آن بودند که به مخاطب القا کنند اگر به هر دلیلی پرسپولیس در این بازی‌ها موفق نشود، رابطه خاص کنفدراسیون فوتبال آسیا با عربستان سعودی مانع شده است.

این در حالی است که تا پیش از محرومیت مشکوک «عیسی آل‌کثیر» از بازی مقابل النصر آن هم تنها دو ساعت مانده به آغاز بازی، اساسا هیچ رسانه ایرانی چنین گمانه‌ای را با مختصات مدنظر بی‌بی‌سی مطرح نکرده بود.

بی‌بی‌سی در حالی همراهی افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی با بازیکن پرسپولیس را تقبیح کرده که در گزارش خود عامدانه از کنار بی‌منطق بودن ایراد وارده به حرکت آل‌کثیر پس از گل به پاختاکور ازبکستان گذشته و مدعی شده که این اتفاق بر اساس یک رویه جاری از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا رقم خورده است.

بی‌بی‌سی فارسی که اخیرا بر خلاف ادعای حرفه‌ای بودن، آشکارا منویات حامی مالی خود را روی آنتن واگویه می‌کند، در حالی مدعی بی‌اطلاعی رسانه‌های ایران از قوانین بین‌المللی ورزشی و رفتار متعصبانه و سیاسی از سوی آنها در این ماجرا شده که نه تنها حاضر به پرداختن به اصل موضوع و نقد فنی و حقوقی موضوع نیست، بلکه بارها از کنار رفتارهای زننده سیاسی مخالفین ایران در مسابقات بین‌المللی عبور کرده و به آنها ضریب نداده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.