شناسه خبر : 54080
تاریخ انتشار : 1399/07/02 14:45
فاجعه ای که نباید فراموش شود

فاجعه ای که نباید فراموش شود


دوم مهر سالروز واقعه منا و یاد آور پرکشیدن مظلومانه قریب به 7 هزار حاجی از 39 کشور دنیاست، اتفاق تلخی که منجر به زیر سوال رفتن جدی صلاحیت عربستان سعودی به عنوان ملجأ مسلمانان جهان و خادم الحرمین شد.

نورنیوز ـ گروه جامعه: دوم مهر سالروز واقعه منا و یاد آور پرکشیدن مظلومانه قریب به ۷ هزار حاجی از ۳۹ کشور دنیاست، اتفاق تلخی که منجر به زیر سوال رفتن جدی صلاحیت عربستان سعودی به عنوان ملجأ مسلمانان جهان و خادم الحرمین شد.

هر چند اتفاقات متعددی در سال های مختلف سیاست ها و نوع عملکرد  سعودی را متوجه موضع گیری هایی علیه روحیه استکباری، غرب گرا و در مجموع غیر اسلامی این کشور کرده است، اما همچنان حفظ شالوده جهان اسلام مانع از مناقشه ی جدی در طرح مسائلی از این دست بوده است.

اکنون در سالگشت این حادثه دردناک برای دنیای اسلام زنده داشت یاد عزیزان پر کشیده ی منا را حداقل عهدی می دانیم که روزی چون زخمی فروخورده سربرخواهد آورد و نظام سلطه ی جهانی را به نفع فرزندان راستین حق و حقیقت برهم خواهد زد و مکه و مدینه را نه تنها قبله ی دل ها بلکه مرکز و ملجأ واقعی دنیای اسلام خواهد کرد...


نورنیوز
اخبار مرتبط
دوم%20مهرماه%20سالروز%20طواف%20بی%20پایان%20میهمانان%20حرم%20امن%20الهی

دوم مهرماه سالروز طواف بی پایان میهمانان حرم امن الهی


با گذشت 5 سال از فاجعه تاسف بار منا هنوز دولت سعودی حاضر به پذیرش مسئولیت این رخداد تلخ، عذرخواهی و پرداخت دیه شهدا نشده است.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.