شناسه خبر : 53946
تاریخ انتشار : 1399/06/29 11:35
مقام سازمان ملل: شورای امنیت درخواست آمریکا را نمی‌پذیرد

مقام سازمان ملل: شورای امنیت درخواست آمریکا را نمی‌پذیرد


آمریکا احتمالاً نامه‌ای به رئیس‌ شورای امنیت ارسال خواهد کرد و با بزرگنمایی بازگشت تحریم‌ها [علیه ایران] خواستار تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌ها و هیئت کارشناسان خواهد شد.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: یک مقام سازمان ملل متحد اعلام کرد: آمریکا احتمالاً نامه‌ای به رئیس‌ شورای امنیت ارسال خواهد کرد و با بزرگنمایی بازگشت تحریم‌ها [علیه ایران] خواستار تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌ها و هیئت کارشناسان خواهد شد. 

او افزود: هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نخواهد داد چون هیچ اجماعی در داخل شورای امنیت وجود ندارد و اقدام آمریکا در اعلام بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اساساً ژست تو خالی خواهد بود. 

این مقام همچنین اضافه کرد: اما مسئله‌ای که واقعاً اهمیت خواهد داشت، صدور یک فرمان اجرایی [از سوی رئیس‌جمهور آمریکا] خواهد بود که وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا را قادر به اعمال جریمه علیه کشورها یا شرکت‌های ناقضان تحریم‌ها بکند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
نامه%20تروئیکای%20اروپایی%20به%20شورای%20امنیت%20درباره%20ایران

نامه تروئیکای اروپایی به شورای امنیت درباره ایران


سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند که تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها فاقد «تاثیر قانونی» است و تعلیق تحریم‌ها بعد از 20 سپتامبر (30 شهریور) نیز ادامه خواهد یافت.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.