شناسه خبر : 53944
تاریخ انتشار : 1399/06/29 11:30
نامه تروئیکای اروپایی به شورای امنیت درباره ایران

نامه تروئیکای اروپایی به شورای امنیت درباره ایران


سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند که تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها فاقد «تاثیر قانونی» است و تعلیق تحریم‌ها بعد از 20 سپتامبر (30 شهریور) نیز ادامه خواهد یافت.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: تروئیکای اروپایی اعلام کردند: اقدام آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است.

 سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند که تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها فاقد «تاثیر قانونی» است و تعلیق تحریم‌ها بعد از ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) نیز ادامه خواهد یافت.

آمریکا اعلام کرده است مبتنی بر بند ذکر شده در برجام موسوم به «مکانیسم ماشه»، به دلیل ارائه طرح بازگشت تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران از سوی این کشور، این تحریم‌ها به صورت خودکار از تاریخ مذکور بازخواهند گشت.   

این در حالی است که برای فعال شدن مکانیسم ماشه، ثبت درخواست در دبیرخانه شورای امنیت است که این اتفاق هنوز رقم نخورده است.


نورنیوز
اخبار مرتبط
مقام سازمان ملل: شورای امنیت درخواست آمریکا را نمی‌پذیرد

مقام سازمان ملل: شورای امنیت درخواست آمریکا را نمی‌پذیرد


آمریکا احتمالاً نامه‌ای به رئیس‌ شورای امنیت ارسال خواهد کرد و با بزرگنمایی بازگشت تحریم‌ها [علیه ایران] خواستار تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌ها و هیئت کارشناسان خواهد شد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.