شناسه خبر : 53820
تاریخ انتشار : 1399/06/24 13:06
نشانه‌های ثبات در بازار سرمایه پدیدار شد/ جزئیات معاملات امروز

نشانه‌های ثبات در بازار سرمایه پدیدار شد/ جزئیات معاملات امروز


شاخص سهام در 10 دقیقه ابتدایی شروع معاملات امروز با رشد 8 هزار واحدی، نشانه هایی از بازگشت ثبات به بازار را نمایان کرد.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: طی معاملات امروز دوشنبه 24 شهریورماه بورس، نشانه‌های ثبات در بازار سرمایه پدیدار شد.

شاخص سهام در ۱۰ دقیقه ابتدایی شروع معاملات امروز با رشد ۸ هزار واحدی، نشانه هایی از بازگشت ثبات به بازار را نمایان کرد.


 

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۷ واحد قرار گرفته است.

در کنار اقدامات حمایتی که از روز شنبه با اجرای مصوبات ۴ گانه شورای عالی بورس  آغاز شده،صبح امروز نیز رییس  مجلس و روسای کمیسیونهای نعاد قانون گذاری کشور در جلسه مشترک با مسئولین وزارت انور اقتصادی و دارایی راهکارهای پشتیبانی مجلس از بازار سرمایه را مورد بررسی قرار می دهند.

جزییات معاملات امروز در بورس

در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هشت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان (۷۰ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان (۳۵ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۲ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۵ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

"انبوه‌سازی، املاک و مستغلات" کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "خودرو و ساخت قطعات" قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۲۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه "محصولات شیمیایی" با تقاضای خرید ۸۱۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۳ درصد از ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۴۷۰ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.


نورنیوز
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.