شناسه خبر : 53786
تاریخ انتشار : 1399/06/23 13:03
اراده حاکمیت به صیانت از سرمایه مردم در بورس است

اراده حاکمیت به صیانت از سرمایه مردم در بورس است


اصلاحات اخیر که در بازار روی داده، جذابیت ایجاد کرده است. دلیلش این است که امروز در بورس تهران 87 درصد از خرید متعلق به افراد حقیقی بود 78 درصد فروش مربوط به حقیقی‌ها بود یعنی خریدشان بیشتر از فروش بوده است.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: اصلاحات اخیر که در بازار روی داده، جذابیت ایجاد کرده است. دلیلش این است که امروز در بورس تهران ۸۷ درصد از خرید متعلق به افراد حقیقی بود ۷۸ درصد فروش مربوط به حقیقی‌ها بود یعنی خریدشان بیشتر از فروش بوده است. یعنی سهام را که منتظر بودند، به نقطه جذاب‌تری برسد و سرمایه‌گذاری خودش وارد می‌شود.

علی صحرایی افزود: مصوبات شورای عالی بورس خودش نقدشوندگی سهام را تضمین کرد. یعنی شرکت‌ها می‌توانند اسناد سهام خزانه صادر می‌کند، یعنی اینکه شرکت‌ها می‌توانند صدور اسناد سهام خزانه و نیز اوراق اختیار فروش تبعی داشته باشند. یا اوراق بیمه‌ای برای شرکت‌ها منتشر کنند.

او ادامه داد: اوراق تبعی خاصیت‌اش این است که ما به سرمایه‌گذاران حقیقی این اطمینان را می‌دهیم که اگر یک سهم اختیار فروش تبعی آن منتشر شده، حداقل به اندازه سرمایه‌گذاری در سپرده بانکی بازده داشته باشد. یعنی تضمینی، اگر سهم بیش از آن رشد برسد، برای خود سهامدار است، یعنی اطمینان بخش است که ضرر نخواهد کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.