شناسه خبر : 53744
تاریخ انتشار : 1399/06/22 10:17
تاثیر چهار تصمیم مهم شورای عالی بورس بر رونق بازار سرمایه
نورنیوز بررسی کرد؛

تاثیر چهار تصمیم مهم شورای عالی بورس بر رونق بازار سرمایه


چهار تصمیم مهم شورای عالی بورس شامل فروش اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه کردن سهام)، فعال کردن بازار گردان‌ها در همه سهام شرکت، اختصاص 1 درصد از صندوق توسعه ملی برای پایداری و حمایت از بازار سرمایه و برداشته شدن ممانعت خرید سهام از سوی بانک‌ها امیدواری زیادی را در میان فعالان بازار سرمایه برای رونق مجدد بورس ایجاد کرده است.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: کارشناسان بازار سرمایه با استقبال از تصمیمات اخیر شورای عالی بورس پیش بینی می کنند که اجرای سریع و صحیح  تصمیمات جدید موجب کاهش صف فروش در بازار و صعودی شدن شاخص سهام خواهد شد.

امروز شنبه با گشایش بازار در پانزده دقیقه ابتدایی فعالیت بورس،شاخص با رشد ۲۴ هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۰ هزار قرار گرفت و پیش بینی می شود این روند در ادامه معاملات امروز نیز همچنان ادامه داشته باشد.

چهار تصمیم مهم شورای عالی بورس شامل فروش اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه کردن سهام)،فعال کردن بازار گردان ها در همه سهام شرکت، اختصاص ۱ درصد از صندوق توسعه ملی برای پایداری و حمایت از بازار سرمایه و برداشته شدن ممانعت خرید سهام از سوی بانک ها امیدواری زیادی را در میان فعالان بازار سرمایه برای رونق مجدد بورس ایجاد کرده است.

در میان تصمیمات اتخاذ شده از سوی شورای عالی بورس،موضوع اوراق اختیار فروش تبعی (بیمه کردن سهام) بسیار مهم است. این اوراق ابزاری است که به‌وسیله آن نوسانات و زیان سهام بیمه می‌شود.

بر اساس این روش، سهامدار عمده با توجه به شناختی که نسبت به سهم و پتانسیل‌های آن دارد، اوراقی را منتشر می‌کند و کسی که این اوراق را خریداری می‌کند در تاریخ اعمال در صورتی که قیمت سهم پایین‌تر از نرخ توافقی باشد زیان او جبران می‌شود.

علاوه براین برداشته شدن منع خرید سهام از سوی بانکها نیز از جمله تصمیمات دیگری است که موجب افزایش صفهای خرید و رونق بیشتر بازار خواهد شد. با توجه به ریزش بین۴۰ تا۶۰ درصدی سهام بیشتر شرکتها طی چندروز گذشته و جذاب شدن قیمت  سهام شرکت ها پیش بینی می شود که با افزایش صفهای خرید طی روزهای آتی، شاخص در روندی آهسته رشد صعودی خود را آغاز کند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
بورس%20امروز%20شنبه%2022%20شهریورماه%2099%20در%20یک%20نگاه

بورس امروز شنبه 22 شهریورماه 99 در یک نگاه


ارزش 10 صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و 650 میلیارد تومان (63 درصد کل) و 10 صف فروش برتر دو هزار و 100 میلیارد تومان (36 درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در 42 نماد و حجم صف‌های فروش در 104 نماد بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.

روز%20سبز%20بورس%20آغاز%20شد

روز سبز بورس آغاز شد


شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و 580 واحد قرار گرفته است.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.