شناسه خبر : 53649
تاریخ انتشار : 1399/06/17 16:14
تخفیف 40 درصدی ETF دوم در صورت رشد 2 برابری قیمت سهام پالایشی‌ها

تخفیف 40 درصدی ETF دوم در صورت رشد 2 برابری قیمت سهام پالایشی‌ها


نماد شرکت‌های پالایشی به‌دلیل تغییر نرخ خوراک بسته شده و پیش‌بینی می‌شود که نماد این شرکت‌ها پس از تعدیل با افزایش قیمت قابل توجهی باز شود که دراین صورت تأثیر زیادی در خرید سهام چهار شرکت پالایشی حاضر در ETF دولتی خواهد داشت.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: داوود رزاقی مدیر صندوق پالایش یکم معتقد است: در صورت رشد ۱.۵ تا ۲ برابری قیمت سهام پالایشی ها تا چهارشنبه هفته جاری تخفیف ۲۰ درصدی واحدهای صندوق پالایشی یکم به ۴۰ درصد می‌رسد.

او می‌گوید: نماد شرکت‌های پالایشی به‌دلیل تغییر نرخ خوراک بسته شده و پیش‌بینی می‌شود که نماد این شرکت‌ها پس از تعدیل با افزایش قیمت قابل توجهی باز شود که دراین صورت تأثیر زیادی در خرید سهام چهار شرکت پالایشی حاضر در ETF دولتی خواهد داشت.

رزاقی اظهار داشت: ۸۰ درصد واحدهای صندوق دارایکم نیز در دو روز پایانی پذیره‌نویسی فروخته شد. پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایانی پذیره‌نویسی میزان استقبال از واحدهای این صندوق افزایش یابد که در این صورت ممکن است پذیره نویسی یک تا دو روز با موافقت سازمان بورس تمدید شود.

به اعتقاد رزاقی؛ در سناریو اول سهام پالایشی‌ها به‌دلیل تعدیل نرخ خوراک با رشد بالایی همراه می شوند و در سناریو دیگر روند فعلی بازار ادامه می یابد که احتمال تحقق سناریوی اول ۹۹ درصد است. بررسی میزان واحدهای فروخته شده صندوق پالایشی یکم در مقایسه با دارایکم نشان می‌دهد تاکنون استقبال از پالایشی یکم بیشتر از دارایکم بوده اما روزهای باقی مانده از پذیره‌نویسی رقم نهایی را مشخص می‌کند. با توجه به شرایط بازار امید می رود واحدهای صندوق پالایشی یکم به اندازه دارایکم فروش رود.


نورنیوز
اخبار مرتبط
پایان%20کار%20معاملات%20دوشنبه%2017%20شهریور%20بورس%20با%20رنگ%20قرمز%20برتری%20حقوقی‌ها%20نسبت%20به%20حقیقی‌ها

پایان کار معاملات دوشنبه 17 شهریور بورس با رنگ قرمز/ برتری حقوقی‌ها نسبت به حقیقی‌ها


امروز سهامداران شرکت‌های ایران تایر، قند نیشابور و بهساز کاشانه تهران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.