شناسه خبر : 53647
تاریخ انتشار : 1399/06/17 16:03
پایان کار معاملات دوشنبه 17 شهریور بورس با رنگ قرمز/ برتری حقوقی‌ها نسبت به حقیقی‌ها

پایان کار معاملات دوشنبه 17 شهریور بورس با رنگ قرمز/ برتری حقوقی‌ها نسبت به حقیقی‌ها


امروز سهامداران شرکت‌های ایران تایر، قند نیشابور و بهساز کاشانه تهران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

نورنیوز ـ گروه اقتصادی: امروز دوشنبه 17 شهریورماه 1399 در پایان معاملات بازار سرمایه، شاخص کل بورس ۴۰ هزار و ۵۷۰ واحد عقب‌نشینی کرد و به رقم یک میلیون و ۶۰۷ هزار و ۲۱۱ واحد رسید.

معاملات امروز در حالی با رنگ قرمز به پایان رسید که ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان بود و اشخاص حقوقی ۶۵ درصد یعنی دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها ۳۰ درصد برتری داشتند.


 

در همین حال، امروز سهامداران شرکت‌های ایران تایر، قند نیشابور و بهساز کاشانه تهران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی و توسعه مسیر برق گیلان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

همچنین امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۳ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۲ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۲۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان بود.


نورنیوز
کلید واژگان
اخبار مرتبط
تخفیف%2040%20درصدی%20ETF%20دوم%20در%20صورت%20رشد%202%20برابری%20قیمت%20سهام%20پالایشی‌ها

تخفیف 40 درصدی ETF دوم در صورت رشد 2 برابری قیمت سهام پالایشی‌ها


نماد شرکت‌های پالایشی به‌دلیل تغییر نرخ خوراک بسته شده و پیش‌بینی می‌شود که نماد این شرکت‌ها پس از تعدیل با افزایش قیمت قابل توجهی باز شود که دراین صورت تأثیر زیادی در خرید سهام چهار شرکت پالایشی حاضر در ETF دولتی خواهد داشت.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.