شناسه خبر : 52980
تاریخ انتشار : 1399/05/22 12:59
25 قاچاقچی بزرگ موادمخدر در پایتخت دستگیر شدند

25 قاچاقچی بزرگ موادمخدر در پایتخت دستگیر شدند


فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام 3 باند بزرگ مواد مخدر و دستگیری 25 قاچاقچی در طرح ظفر 5 خبر داد.

نورنیوز ـ گروه جامعه: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پنجمین مرحله از طرح ظفر گفت: در ادامه سلسله طرح‌های پلیس تخصصی تهران بزرگ، طرح ظفر پنج با رویکرد مبارزه با قاچاقچیان عمده، خرده فروشان و تمام جرایم مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر اجرا شد.

وی افزود: در این طرح، ۲ تن و ۲۲۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد که بیشترین کشفیات مربوط به تریاک است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: متأسفانه رشد مواد صنعتی مخدر روند صعودی دارد. میزان تخریب و اثرگذاری این مواد بسیار زیاد است و بازگشت از آن بسیار سخت تر، احتمال دارد تعداد معتادان متجاهر افزایش پیدا کند.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۳ باند بزرگ مواد مخدر متلاشی و ۲۵ قاچاقچی بزرگ دستگیر شدند، تصریح کرد: این افراد از مرز‌ها مواد مخدر را به تهران می‌آوردند.

وی با اشاره به اینکه ده‌ها باند خرده فروش متلاشی و ۹۲۳ نفر نیز دستگیر شدند، گفت: ۱۳ مرکز توزیع عمده مواد مخدر در تهران پلمب شدند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ نفر معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده‌اند، بیان کرد: ارزش مواد مخدر و اقلامی که کشف شده، ۲۱ میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین در این طرح ۴۲۰ عدد انواع آلات و ادوات کشف و ۸۱ دستگاه موتورسیکلت و خودرو توقیف شده است.

وی با اشاره به معتادان متجاهر گفت: ۱۰ تا ۱۵ هزار معتاد هنوز در سطح شهر رها هستند که می‌توانند امنیت شهر را مختل کنند. در حال حاضر ۶ هزار ظرفیت خالی در مراکز موجود است که به خاطر کرونا متأسفانه از پذیرش آن‌ها خودداری می‌شود.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد این افراد در جرایم مختلف نقش دارند، گفت: از مسئولان انتظار دارم جدی‌تر پای کار بیایند و این افراد را پذیرش کنند، البته پروتکل‌های بهداشتی نیز رعایت شود. ما مسئولیتی در این باره نداریم، اما برای آسایش مردم این افراد را جمع آوری می‌کنیم و دستگاه‌ها باید همکاری کنند.


باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.