شناسه خبر : 52972
تاریخ انتشار : 1399/05/22 10:58
بایدن، «کامالا هریس» را به عنوان معاون خود برگزید

بایدن، «کامالا هریس» را به عنوان معاون خود برگزید


نامزد دموکرات‌های آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر، سناتور کامالا هریس را به عنوان "معاون رئیس جمهوری" برگزید تا او اولین زن سیاهپوست در رقابت‌های ریاست جمهوری و رقیبی آماده برای حمله به دونالد ترامپ جمهوری‌خواه باشد.

 نورنیوز ـ گروه بین الملل: با توجه به ناآرامی اجتماعی بر سر نابرابری نژادی که ماه‌هاست این کشور را به لرزه انداخته است، جو بایدن تحت فشار بسیاری قرار گرفت تا یک زن سیاهپوست را به عنوان معاون خود انتخاب کند. هریس همچنین اولین آمریکایی-آسیایی است که وارد گود ریاست جمهوری آمریکا شده است.

بایدن، سناتور هریس ۵۵ ساله از کالیفرنیا را یک سیاستمدار باتجربه می‌داند. این معاون سابق باراک اوباما، هریس را در پیامی توییتری "مبارز نترس و از بهترین نیروهای این کشور" توصیف کرد. سناتور هریس هم در پیامی توییتری گفت بایدن می‌تواند "مردم آمریکا را متحد کند چون او عمرش را صرف مبارزه برای ما کرده است."

بایدن و هریس در کنار یکدیگر در مراسم امروز (چهارشنبه) در ویلمینگتون دلاور حاضر خواهند شد.

کامالا هریس که سال ۲۰۱۶ برای سناتوری انتخاب شد، دومین زن سیاهپوست سناتور آمریکایی در تاریخ این کشور شد و به آن برای بسیج آفریقایی آمریکایی‌ها، بزرگترین گروه وفادار به حزب دموکرات، اتکا خواهد کرد. چهار سال پیش، اولین کاهش در مشارکت رای‌دهندگان سیاهپوست در ۲۰ سال به عنوان یکی از عوامل شکست شگفت‌آور هیلاری کلینتون دموکرات مقابل ترامپ دانسته شد.

بایدن که کمپین کمک مالی او با رای‌دهندگان سیاهپوست در رقابت اولیه ماه فوریه در کارولینای جنوبی نجات پیدا کرد، به حمایت قدرتمند آنها علیه ترامپ نیازمند است. آنها در ایالت‌های چرخشی نظیر میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین حیاتی خواهد بود. ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ آرای این ایالت‌ها را به سختی به دست آورد. همچنین در ایالت‌های جنوبی مایل به سمت جمهوری‌خواهان نظیر جورجیا و فلوریدا که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد امسال رقابتی خواهند شد، کار با حساسیت بیشتری پیش می‌رود.

به دنبال انتخاب کامالا هریس، جمهوری‌خواهان به سرعت تلاش کردند تا او را یک "نژادپرست" به تصویر بکشند که اولویت‌های چپ افراطی نظیر اصلاحات گسترده در پلیس و ممنوعیت استخراج نفت از طریق تزریق گاز را دنبال می‌کند. دونالد ترامپ در جریان کنفرانس خبری سه‌شنبه در کاخ سفید، هریس را "بدجنس‌ترین، وحشتناک‌ترین و نامحترم‌ترین و لیبرال‌ترین" سناتور توصیف کرد.


رویترز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.