شناسه خبر : 52759
تاریخ انتشار : 1399/05/15 01:11
بیانیه حزب الله لبنان در پی انفجار مهیب بیروت

بیانیه حزب الله لبنان در پی انفجار مهیب بیروت


در پی انفجار مهیب عصر روز گذشته در بیروت که متاسفانه به مجرحیت و جان باختن تعداد زیادی از شهروندان لبنانی منجر شد، حزب الله لبنان بیانیه ای صادر کرد.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: در پی انفجار مهیب عصر روز گذشته در بیروت که متاسفانه به مجرحیت و جان باختن تعداد زیادی از شهروندان لبنانی منجر شد، حزب الله لبنان بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:  

بسم الله الرحمن الرحیم

به مردم شریف لبنان و خانواده های شهدا و مجروحان  عمیقترین همدردی و غم و اندوه عمیق خود را به مناسبت فاجعه بزرگ ملی که لبنان و مردم را در شرایط سخت کشور عزیز ما روبرو کرده است ، ابراز می کنیم.

این فاجعه غم انگیز و ویرانی های بی سابقه و عواقب خطرناک بر سطوح مختلف انسانی ، بهداشتی ، اجتماعی و اقتصادی ، همه لبنانی ها و کلیه نیروهای سیاسی و فعالان ملی به همبستگی ، وحدت و کار مشترک نیاز دارد تا بر اثرات این مصیبت سنگین غلبه کرده و مجدداً با عزم و اراده در مقابله با چالش های جدید و چالش های نوظهور بایستیم.

ما به این مناسبت غم انگیز ، ما به کلیه کادر پزشکی و پرستاری ، سازمان های امدادی و بشردوستانه ، کارکنان دفاع ملی و آتش نشانان شجاع به خاطر تلاش های فراوانشان  در امر نجات ، کمک و مساعدت ، درود  می فرستیم و تمام توان خود را در صورت نیاز در خدمت مردم محترم و شهروندان عزیزمان قرار می دهیم.

ما از خداوند متعال می خواهیم تا به شهدا رحمت و مغفرت و به خانواده های آنها  صبر و آرامش عطا کند و از خداوند متعال می خواهیم که مجروحان را به بهبودی سریع عنایت کند و به مردم عزیز ما صبر و پایداری عطا کند و  کشور ما موفق شود تا از مشکلات و مصیبت ها عبور کند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
اگر%20اسرائیل%20مرتکب%20این%20جنایت%20شده%20باشد%20بهایی%20در%20همان%20حجم%20خواهد%20پرداخت

اگر اسرائیل مرتکب این جنایت شده باشد بهایی در همان حجم خواهد پرداخت


دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب به مناسبت سالروز پیروزی تاریخی مقاومت در جنگ 33 روزه سخنرانی کرد و بر تاوان سخت رژیم صهیونیستی در صورت اثبات دست داشتن در انفجار اخیر بیروت تاکید نمود.

آینده%20لبنان%20و%20تحرکات%20جریان‌های%20سیاسی%20آیا%20دست%20مفسدین%20کوتاه%20می‌شود؟

آینده لبنان و تحرکات جریان‌های سیاسی/ آیا دست مفسدین کوتاه می‌شود؟


قرائن موجود نشان دهنده مخالفت پارلمان با برگزاری انتخابات زود هنگام است. «سعد حریری» اما بر خلاف «سمیر جعجع» تمایل چندانی به برگزاری انتخابات زود هنگام ندارد. حزب الله نیز به عنوان قوی‌ترین جریان سیاسی که دامنش از مفاسد اقتصادی سیاستمداران این کشور پاک و از پایگاه مردمی بالایی برخوردار است در روند آتی تحولات لبنان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

مکرون%20در%20ویرانه‌های%20بیروت%20به%20دنبال%20چیست؟

مکرون در ویرانه‌های بیروت به دنبال چیست؟


آیا رئیس جمهور فرانسه که در میان مردم خود نیز محبوبیتی ندارد و فشار اقتصادی سنگین ناشی از بی‌کفایتی دولت او ماه‌هاست که تظاهرات اعتراضی را به هنجاری پذیرفته شده در سراسر فرانسه تبدیل کرده، گمان می‌کند با بالا زدن آستین‌هایش می‌تواند نقش سیاست‌مداری مقتدر و متمول را بازی کند؟!

رمزگشایی%20از%20اظهارات%20نخست%20وزیر%20لبنان%20درباره%20انفجار%20بیروت

رمزگشایی از اظهارات نخست وزیر لبنان درباره انفجار بیروت


اظهارات شب گذشته «حسان دیاب نخست وزیر لبنان» که طی آن بر ضرورت بررسی علت وقوع انفجار بیروت و مجازات عاملان وقوع آن تأکید کرد، نشان می‌دهد که او این رخداد را دست‌کم از نقطه نظر زمینه‌های بروز آن تصادف تلقی نمی‌کند.

اظهارنظر%20مدیرکل%20امور%20بین‌الملل%20مجلس%20درباره%20ارتباط%20انفجار%20بیروت%20با%20آمریکا%20و%20رژیم%20صهیونیستی

اظهارنظر مدیرکل امور بین‌الملل مجلس درباره ارتباط انفجار بیروت با آمریکا و رژیم صهیونیستی


آمریکا نخستین طرف ذینفع از حادثه دیروز لبنان است، ویران شدن زیرساخت مهمترین بندر تجاری بیروت که مایحتاج مردم را تامین می کرد، کمک به فشار تحریم های کاخ سفید علیه ملت لبنان است.

واکنش%20توئیتری%20شمخانی%20به%20انفجار%20بیروت

واکنش توئیتری شمخانی به انفجار بیروت


علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در حساب شخصی خود در توئیتر به انفجار بیروت واکنش نشان داد.

نخست%20وزیر%20لبنان%20حالت%20فوق‌العاده%20اعلام%20کرد%20تصمیمات%20جلسه%20شورای%20عالی%20دفاع%20لبنان

نخست وزیر لبنان حالت فوق‌العاده اعلام کرد/ تصمیمات جلسه شورای عالی دفاع لبنان


«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در اجرای توصیه شورای عالی دفاع، حالت فوق‌العاده در این کشور اعلام کرد.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.