شناسه خبر : 52720
تاریخ انتشار : 1399/05/14 09:55
دولت آمریکا از معامله خرید تیک تاک سهم می خواهد

دولت آمریکا از معامله خرید تیک تاک سهم می خواهد


رئیس جمهور آمریکا معتقد است دولت باید بخش قابل توجهی از مبلغ مربوط خرید این پلتفرم را دریافت کند زیرا شرایط انجام این عملیات ادغام را فراهم کرده است.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: دونالد ترامپ به مایکروسافت یا شرکت های آمریکایی دیگر مهلت داده تا ۱۵ سپتامبر تیک تاک را بخرند در غیر این صورت، اپلیکیشن محبوب اشتراک گذاری ویدئو در آمریکا تعطیل می شود.

 این درحالی است که رئیس جمهور آمریکا معتقد است دولت باید بخش قابل توجهی از مبلغ مربوط خرید این پلتفرم را دریافت کند زیرا شرایط انجام این عملیات ادغام را فراهم کرده است.

او روز گذشته در کاخ سفید گفت: به دلایل امنیتی نمی توان اجازه داده چین این اپلیکیشن را کنترل کند. این کار خیلی بزرگ و تهاجمی است. به نظر من بهتر است به جای خرید ۳۰ درصد، کل اپلیکیشن را بخریم.

ترامپ  در ادامه سخنانش اشاره کرد از آنجا که خرید اپلیکیشن به معنای ارسال پول به چین است، آمریکا نیز در مقابل باید مبلغی دریافت کند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: دولت آمریکا باید برای انجام این معامله مبلغی دریافت کند، زیرا بدون کمک دولت آنها چیزی ندارند.

 البته هنوز مشخص نیست چنین معامله ای چگونه ترتیب می یابد.

این درحالی است که مقامات آمریکایی ادعا می کنند تیک تاک با دولت چین در ارتباط است و یک خطر امنیتی به حساب می‌آید. البته پلتفرم مذکور تاکنون همه این اتهامات را رد کرده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.