شناسه خبر : 52482
تاریخ انتشار : 1399/05/06 11:51
عیادت سفیر و رایزن فرهنگی ایران در لبنان از مجروح عملیات تروریستی آمریکا

عیادت سفیر و رایزن فرهنگی ایران در لبنان از مجروح عملیات تروریستی آمریکا


رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان از عیادت خود و «محمدجلال فیروزنیا» سفیر کشورمان از یکی از مجروحان پرواز تهران ـ بیروت ماهان خبر داد.

نورنیوز ـ گروه سیاسی: «عباس خامه‌یار» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان از عیادت خود و «محمدجلال فیروزنیا» سفیر کشورمان از یکی از مجروحان بدحال پرواز تهران ـ بیروت ماهان خبر داد.

رایزن فرهنگی کشورمان در بیروت در صفحه شخصی خود نوشت:

روز گذشته (شنبه) به اتفاق جناب فیروزنیا، سفیر کشورمان در لبنان با حضور در بیمارستان رسول اعظم(ص) بیروت، از یکى از مجروحان عملیات تروریستى آمریکا در تعرض به هواپیماى مسافربرى ماهان، عیادت و از  پزشکان و پرستاران این بیمارستان قدردانی کردیم.

اواخر پنجشنبه شب دوم مردادماه 1399 بود که دو جنگنده آمریکایی در حالی که هواپیمای ایرباس «A310» شرکت ماهان ایر در روت بین‌المللی در حال حرکت از تهران به سمت بیروت بود، در اقدامی غیرقانونی اقدام به رهگیری و ایجاد مزاحمت برای آن کردند.

خلبان این پرواز پس از بی‌اعتنایی دو جنگنده به پیام‌هایش، با هوشمندی و سرعت عمل به موقع ارتفاع هواپیما را سریعا کاهش داد تا «عملیات سوتر» آمریکایی‌ها برای به اشتباه انداختن پدافند هوایی سوریه را خنثی کند.

در جریان این عملیات غیرقانونی که سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام رسما مسئولیت آن را پذیرفت، متاسفانه تعدادی از مسافران پرواز ماهان مجروح شدند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوز

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.