شناسه خبر : 51591
تاریخ انتشار : 1399/04/04 09:24
شهیدی که اجر مظلومیت زینت بخش شهادتش شد
دلنوشته دریابان شمخانی در سالروز شهادت سردارسرلشکرعلی هاشمی

شهیدی که اجر مظلومیت زینت بخش شهادتش شد


چهارم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه فرمانده دلاور و خط شکن قرارگاه نصرت "سردار شهید علی هاشمی"است.

نورنیوزـ گروه جامعه: دریابان شمخانی در سالروز شهادت شهید علی هاشمی در دل نوشته ای با بزرگداشت مقام این شهید نوشت:

نمیدانم چرا هر وقت خاطرات علی هاشمی و ایام شهادت او را مرور می کنم بی اختیار حزنی از جنس غم جانسوز شهادت مظلومانه سید الشهدا امام حسین(ع) بر روح و جسمم حاکم می شود.
فرزند ‌محله فقیر نشین حصیر آباد اهواز که در نبرد عاشورائی جزایر مجنون در سال ۶۷ آسمانی شد و اجر شهادت و مظلومیت را توامان کسب کرد.

چه کوتاه بین و سطحی نگر بودند کسانی که بعد از مفقود شدن علی هاشمی در نبردی که تراکم گازهای سیانور و سیانید تمام حیات انسانی، حیوانی و نباتی جزایر مجنون را نابود کرده بود زمزمه‌ای تلخ و جانسوز سر دادند که: «او با ارتش عراق همکاری و به آنان پیوسته است»
همان زمان فریاد زدم: «علی هاشمی، جوان انقلابی و سلحشورِ عربِ شیعه خوزستانی و پیوستن به ارتش صدام؟!»

رجعت پیکر مطهر و استخوان‌های خرد شده علی هاشمی به وطن در سال ۸۹  فرصتی بود برای بازگشت همه آنهایی که شهامت، شجاعت، تسلیم ناپذیری و وفاداری علی هاشمی‌ها را با تیغ حسادت و عافیت جویی خود به مسلخ برده و می‌برند و درسی است برای ما که سرمایه‌های تکرار نشدنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را چنانکه شایسته مقام بلند آنان است ارج بنهیم.

در سی و دومین سالگرد عروج عاشقانه و مظلومانه علی هاشمی، سردار دلاور میدان‌های کرخه نور و بدر و خیبر، به روح مطهر و کبریایی‌اش درود می‌فرستم و از صاحب سفره شهیدان، عاجزانه تمنا می‌کنم که ما جاماندگان نشسته بر فرش را نیز بر خوان کَرَم خود در عرش میهمان بگرداند.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.