شناسه خبر : 51373
تاریخ انتشار : 1399/03/26 09:27
طرح مشترک «کوشنر ـ آیپک» برای عبور ترامپ از اعتراضات ضدنژادپرستی
اختصاصی نورنیوز؛

طرح مشترک «کوشنر ـ آیپک» برای عبور ترامپ از اعتراضات ضدنژادپرستی


پس از تماس تلفنی دو هفته پیش ترامپ با «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک، جلسه محرمانه‌ای با حضور ترامپ، مشاور امنیت ملی او، مدیرعامل فیسبوک، مدیرعامل توییتر، کارشناسان اسرائیلی، جرد کوشنر و برخی اعضای کمپین تبلیغاتی ترامپ تشکیل شده است.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: تداوم اعتراضات ضدنژادپرستی و گسترش ناامنی‌ها در آمریکا به ویژه موضوع «سیاتل» مرکز ایالت واشنگتن، روندی غیر عادی را طی می‌کند.

از سویی؛ تهدیدات مکرر ترامپ از موضع قدرت و متهم کردن دیگران به ویژه دموکرات‌ها به بی‌عرضگی، ضعف و آشوب‌طلبی نیز بیشتر به بخشی از یک سناریوی پیچیده و حساب شده می‌ماند.

از سوی دیگر؛ نگاهی دقیق و موشکافانه به آنچه در قاب رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی آمریکا از اعتراضات خیابانی به تصویر کشیده می‌شود، نشان‌گر تمرکز این رسانه‌ها بر تصاویر غارت و تخریب اموال عمومی از سوی رنگین‌پوستان است.

در همین خصوص؛ اطلاعاتی که به دست «نورنیوز» رسیده از طراحی یک سلسله اقدامات هدفمند و برنامه‌ریزی شده در قالب یک سناریو از سوی ترامپ و نزدیکانش با هم‌فکری صهیونیست‌ها حکایت دارد که قرار است اعتراضات آمریکا به فرصتی برای بقای این دولت تبدیل کند.

بر اساس این اطلاعات، طرح مذکور در نشست‌های مکرر یک هفته گذشته «جرد کوشنر» داماد ترامپ و کارشناسان عملیات روانی رژیم صهیونیستی طراحی و سناریو نویسی شده است.

در همین خصوص با هماهنگی «بنیامین نتانیاهو» که بیشترین نفع را در صورت بقای ترامپ در رأس کاخ سفید خواهد برد، گروهی از عناصر کارکشته برای هدایت تظاهرات وارد آمریکا شده‌اند.

چنانچه اطلاعات مذکور به دست می‌دهد، در همین فاصله و پس از تماس تلفنی دو هفته پیش ترامپ با «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک، جلسه محرمانه‌ای با حضور ترامپ، مشاور امنیت ملی او، مدیرعامل فیسبوک، مدیرعامل توییتر، کارشناسان اسرائیلی، جرد کوشنر و برخی اعضای کمپین تبلیغاتی ترامپ تشکیل شده است.

این جلسه مصوباتی در رابطه با سناریوی ذکر شده داشته که از آن جمله می‌توان به اقدامات اخیر توییتر و فیسبوک در همراهی ظاهری و هدفمند با معترضین و مقابله تصنعی با ترامپ اشاره کرد که با هدف جلب اعتماد مردم برای پیشبرد برنامه تنظیم شده و تغییر اولویت مطالبات عمومی صورت می‌گیرد.


نورنیوز
اخبار مرتبط
آغاز%20مرحله%20اول%20سناریوی%20ترامپ%20برای%20منحرف‌سازی%20اعتراضات%20ضدنژادپرستی

آغاز مرحله اول سناریوی ترامپ برای منحرف‌سازی اعتراضات ضدنژادپرستی


اظهارات اخیر ترامپ در حالی مطرح می شود که چند روز پیش از آن «نورنیوز» بر اساس اطلاعات موثقی که به آن دست یافته از طراحی سلسله اقدامات هدفمند و برنامه‌ریزی شده در قالب یک سناریو از سوی ترامپ و نزدیکانش با هم‌فکری صهیونیست‌ها برای سوء استفاده از رخدادهای اعتراضی ضدنژادپرستی خبر داده بود.

اعتراضات%20آمریکا%20و%20جوکری%20که%20خالق%20خودش%20را%20به%20اسارت%20گرفت!

اعتراضات آمریکا و جوکری که خالق خودش را به اسارت گرفت!


بر خلاف آنکه ماشین رسانه‌ای نظام سلطه سعی داشت از «جوکر» قهرمانی برای بر هم زدن نظم و امنیت در کشورهای مخالف خود بسازد، اما با اعتراضات ضدنژادپرستی که سراسر آمریکا و بلکه دیگر کشورهای پیرو مکتب «لیبرال سرمایه‌داری» را فرا گرفته، ظاهرا این بار «صیاد در دام افتاده» و جوکری که ماموریتش نجات لیبرال سرمایه‌داری از قهر طبقه مستضعف بود، این بار به قاتل این مکتب تبدیل شده است.

ماموریت%20ویژه%20توئیتر%20و%20فیسبوک%20در%20مدیریت%20اعتراضات%20آمریکا

ماموریت ویژه توئیتر و فیسبوک در مدیریت اعتراضات آمریکا


«اولویت‌سازی و جهت‌دهی» به همراه «تقلیل مطالبات و عادی‌سازی چالش‌ها»، ماموریت ویژه‌ای است که معمولا شبکه‌های اجتماعی تاسیس شده توسط ارکان قدرت در آمریکا در حوادثی چون اعتراضات ضدنژادپرستی اخیر بر عهده می‌گیرند.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.