شناسه خبر : 51072
تاریخ انتشار : 1399/03/17 11:21
روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود/ دستورالعمل‌ها باید رعایت شود

روحانی: اپیدمی کرونا طولانی خواهد بود/ دستورالعمل‌ها باید رعایت شود


رئیس جمهور گفت: مردم باید مطلع باشند که این اپیدمی طولانی خواهد بود و امروز پایان مشخص و روشنی برای این اپیدمی در اختیار نداریم و تا زمانی که ما بتوانیم به یک واکسن مورد تایید و در دسترس قرار بگیریم، ممکن است مدتی طولانی پیش رو داشته باشیم.

نورنیوزـ گروه جامعه: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: امروز در این جلسه مباحث موردی مطرح شد و تصمیم‌گیری شد که در پایان موارد را می‌گویم و هم نسبت به کلیت مسئله مباحث خوبی مطرح شد.

وی افزود: در زمینه آمادگی وزارت بهداشت و درمان ما گزارشی داده شد که 1200 مرکز در سراسر کشور آماده هستند برای همه افرادی که مایل هستند نمونه‌گیری انجام شود، این کار را انجام می‌دهند و این وسیله خوبی در کشور است. 17500 خانه بهداشت در سراسر کشور آماده خدمات بهداشتی هستند که این افتخار بزرگی برای کشور ماست.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه از لحاظ علمی و تحقیقی آمار خوبی را امروز در این جلسه شاهد بودیم، گفت: هم مقالات علمی که در این زمینه نوشته می‌شود و همچنین تلاش‌های کارآزمایی‌های بالینی که در کشور ما صورت می‌گیرد و 1099 بیمار در این زمینه مورد تحقیق و برسی قرار گرفتند. خوشبختانه مردم باید شاهد باشند که نه‌تنها در عمل کادر درمانی ما تلاش خوبی کردند بلکه در زمینه علمی هم در سطح دنیا در رتبه 15 هستیم و در منطقه و جهان اسلام هم در رتبه نخست هستیم.

روحانی هم‌چنین تصریح کرد: مردم باید مطلع باشند که باید توجه نمایند که این اپیدمی طولانی خواهد بود و امروز پایان مشخص و روشنی برای این اپیدمی در اختیار نداریم و تا زمانی که ما بتوانیم به یک واکسن مورد تایید و در دسترس قرار بگیریم، ممکن است مدتی طولانی پیش رو داشته باشیم. در ذهن مردم این نباشد که امروز احتیاط می‌کنیم و ماسک می‌زنیم و دست‌ها را می‌شوییم و فاصله‌گذاری را مراعات می‌کنیم ولی این را تا 15 روز و یا یک ماه دیگر و بعد از این مدت تمام می‌شود؛ این تصور باید در کشور ما باید حذف شود. ما به طور دقیق نمی‌دانیم که پایان چه زمانی است و دستورالعمل‌ها برای مدت طولانی باید مراعات شود.


تسنیم
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.