شناسه خبر : 50965
تاریخ انتشار : 1399/03/13 16:48
سناتور روس: "فروپاشی" آمریکا آغاز شده است

سناتور روس: "فروپاشی" آمریکا آغاز شده است


ک مقام بلندپایه پارلمانی روس معتقد است: بعد از شکست آمریکا در سوریه و افغانستان، اکنون در داخل ایالات متحده هم ناتوانی در مقابله با بیماری کرونا، شکاف سیاسی داخلی و ناآرامی‌های گسترده گویای آغاز فروپاشی این کشور است.

نورنیوزـ گروه بین الملل: به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه چنین ابراز عقیده کرده که ایالات متحده دیگر وارد عصر "آشفتگی" شده و فروپاشی این کشور، از هم‌اکنون آغاز شده است.

به‌گفته وی، عوامل مختلفی این مسئله را نشان می‌دهد که از جمله آنها، ناتوانی دولت آمریکا در مقابله مؤثر با شیوع ویروس کرونا و ناآرامی‌های گسترده جاری در این کشور است.

سناتور پوشکوف امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: «واقعیت این است که ایالات متحده آمریکا شروع به فروپاشی کرده است. این مسئله در سوریه و افغانستان مشخص شده است و در فاجعه مربوط به شیوع بیماری کوویدــ‌19 هم در خود ایالات متحده، در عدم توانایی آمریکا به کمک به متحدین اروپایی خود در جریان شیوع این بیماری همه‌گیر، در اتهام‌زنی‌های هیستریک و غیرواقع‌بینانه علیه چین، در ناآرامی‌های ضد نژادپرستانه و در شکاف‌های سیاسی داخلی در این کشور کاملاً مشهود است، در حقیقت آمریکا وارد مرحله آشفتگی و سردرگمی شده است.»

تظاهرات گسترده علیه وحشی‌گری نیروهای پلیس در ده‌ها شهر ایالات متحده به‌علت کشته شدن "جرج فلوید" تبعه آمریکایی ــ آفریقایی 46ساله در زمان بازداشت توسط پلیس در شهر مینیاپولیس (ایالت مینه‌سوتا» آغاز شد. یکی از مأموران پلیس به‌اتهام قتل عمد، بازداشت شده است.

"دونالد ترامپ" رئیس کاخ سفید  از فرمانداران ایالت‌های آمریکا خواست که اقدامات سخت‌گیرانه‌تری را در مناطق خود به اجرا بگذارند و تهدید کرده است که نیروهای ارتش را به مناطقی که مقامات محلی از استفاده از گارد ملی خودداری کنند، اعزام خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا، اعتراضات مردم این کشور علیه خشونت پلیس را اقدامات تروریستی داخلی و جنایتی علیه بشریت خوانده است.


تسنیم
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.