شناسه خبر : 50492
تاریخ انتشار : 1399/03/05 10:27
مقصد نهایی نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا
اختصاصی نورنیوز؛

مقصد نهایی نفتکش‌های ایرانی در ونزوئلا


️اولین نفتکش ایرانی از ناوگان 5 فروندی اعزام شده به ونزوئلا به بندر «ال پالیتو» رسید و تا ساعتی دیگر محموله خود را تخلیه خواهد کرد.

نورنیوز ـ گروه بین الملل: نفتکش‌های «فورچون» و «فارست» به عنوان اولین و دومین شناورهای ناوگان اعزامی ایران به ونزوئلا با ورود به آبهای انحصاری اقتصادی این کشور همراه با اسکورت ناوهای نظامی به سمت بنادر محل تخلیه محموله خود در حال حرکت هستند.

️بر اساس گزارش‌های دریافت شده نفتکش فورچون ️اولین نفتکش ایرانی از ناوگان ۵ فروندی اعزام شده به ونزوئلا به بندر «ال پالیتو» رسید و تا ساعتی دیگر محموله خود را تخلیه  خواهد کرد.

دومین نفت کش ایرانی به نام «فارست» نیز که بامداد امروز به وقت ایران وارد منطقه اسکورت شد در حال حاضر به سوی بندرپانتا کاردین( Punta Cardin) در حال حرکت است.

نفتکش ایرانی «فاکسون» نیز که سومین شناور حامل فرآورده های نفتی به مقصد ونزوئلا است روزچهارشنبه۲۷ می حدود ساعت ۱۴۰۰ به وقت محلی (۲۲/۳۰ به وقت تهران) به موقعیت اسکورت خواهد رسید.

دو کشتی نفت کش دیگر به نام‌های «پتونیا» و «کلاول» نیز با پرچم ایران ضمن عبور از اقیانوس اطلس به سمت دریای کارائیب در حال حرکت هستند و بر اساس برنامه تعیین شده به سمت بنادر ونزوئلا ادامه مسیر خواهند داد.

نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا نیز ساعاتی پیش ضمن تشکر دوباره از حمایت‌های ایران، تأکید کرد: کاراکاس و تهران هر دو خواهان صلح هستند. ما حق داریم آزادانه تجارت کنیم.

وی، ایران و ونزوئلا را دارای «مردمانی انقلابی» نامید که «هرگز در برابر امپراتوری آمریکای شمالی به زانو در نخواهند آمد.»


نورنیوز
اخبار مرتبط
نفتکش‌های%20ایرانی%20یکی%20پس%20ازدیگری%20وارد%20آب‌های%20ساحلی%20ونزوئلا%20می‌شوند

نفتکش‌های ایرانی یکی پس ازدیگری وارد آب‌های ساحلی ونزوئلا می‌شوند


در حالی که یک مقام آمریکایی حدود یک هفته قبل اعلام کرده بود، بدلیل قرار داشتن ایران و ونزوئلا در فهرست تحریمهای اقتصادی آمریکا،این کشور حتما در قبال ارسال محموله های فرآورده نفتی از سوی ایران به ونزوئلا اقدام خواهد کرد، سوپر نفتکشهای ایرانی یکی پس از دیگری وارد آبهای ساحلی ونزوئلا می شوند.

نفتکش‌های%20ایرانی%20«سوخت%20ایستادگی»%20در%20برابر%20تحریم‌های%20آمریکا%20رابه%20ونزوئلا%20بردند

نفتکش‌های ایرانی «سوخت ایستادگی» در برابر تحریم‌های آمریکا رابه ونزوئلا بردند


داده‌های ردگیری کشتی‌ها نشان می‌دهد که نفتکش «فورچون» که با پرچم ایران حرکت می‌کند وارد آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا شده است.

نظرات

نظر شما

هواشناسی

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور


نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.