شناسه خبر : 50359
تاریخ انتشار : 1399/03/02 15:59
دادستان کل میشیگان: متاسفم که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است

دادستان کل میشیگان: متاسفم که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است


«دنا نسل» (Dana Nessel) دادستان کل ایالت میشیگان در واکنش به عدم رعایت دستور العمل‌های بهداشتی برای پیش گیری از همه گیری ویروس کرونا توسط دونالد ترامپ در جریان دیدار از یک کارخانه، ضمن هشدار نسبت به این اقدام گفت : متاسفم از اینکه ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است.

نورنیوزـ گروه بین الملل: شبکه خبری سی‌ان‌ان روز جمعه با انتشار این خبر گزارش داد: ترامپ در جریان بازدید از یکی از کارخانه‌های «فورد» واقع در ایالت میشیگان درحالی که همگان ماسک بر چهره داشتند، وی از زدن ماسک خودداری کرد. 
بنابراین گزارش دادستان کل میشیگان در واکنش به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا، به شرکت فورد اخطار داد، وی همچنین به این شبکه خبری گفت که «گرچن وایت مرز»  (Gretchen Whitmer)  فرماندار ایالت میشیگان را وادار به اجرای دستور العمل‌های بهداشتی برای پیش گیری از ویروس کرونا خواهد کرد. 
این شبکه خبری آمریکایی ادامه داد: نلسن پیشتر شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در این ایالت اجازه حضور ترامپ بدون رعایت کردن موارد پیشگیرانه که امکان مبتلا ساختن کارگران و کارکنان آن واحدها را در پی داشته باشد،  تهدید به اقدام قانونی علیه آنان کرده بود. 

شرکت فورد اعلام کرد که پیش از این بازدید موارد رعایت بهداشتی را به مسئولان کاخ سفید گوشزد کرده بود اما کاخ سفید موازین و پروتکل‌های خاص خود را دارد. 

رای دهندگان میشیگان خطاهای ترامپ را به خاطر داشته باشند

دادستان کل ایالت میشیگان به سی ان ان گفت: متاسفم از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است. 
وی افزود: امیدوارم که رای دهندگان ایالت میشیگان خطاها و رفتارهای ترامپ را در انتخابات ماه نوامبر به خاطر داشته باشند. 

امیدوارم هرچه زودتر رئیس جمهوری غیر از ترامپ به کاخ سفید راه یابد

نلسن در ادامه به این رسانه تصویری آمریکایی گفت: همچنین امیدوارم که به زودی رئیس جمهوری جدید را در کاخ سفید داشته باشیم، فردی که بیشتر از این رئیس جمهور برای مردم احترام قائل باشد. 

درحالی که بسیاری از کارشناسان و ناظران عملکرد دونالد ترامپ و دولت وی در مواجه با همه گیری ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار می‌دهند، شبکه تلویزیونی سی ان ان ۳۱ اردیبهشت ماه گزارش داد: ترامپ همچنان از زدن ماسک بر چهره که می‌تواند ۵۰ درصد مانع ابتلا به ویروس کرونا شود خود داری می‌کند، چراکه وی از همان ابتدا همه گیری ویروس کرونا تلاش به کم اهمیت جلوه دادن آن کرد. 
هم اکنون شمارمبتلایان به ویروس کرونا درجهان از پنج میلیون و ۱۹۰ هزار نفر گذشت که از این تعداد بیش از ۳۳۴هزار نفر جان باخته‌اند. 
آمریکا نیز با بیش از یک میلیون و ۶۲۰هزار مبتلا و ۹۶هزار جان باخته در صدر کشورهای جهان قرار دارد. 


ایرنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.