شناسه خبر : 50325
تاریخ انتشار : 1399/03/01 16:02
آرمان فلسطین هیچگاه به حاشیه نمی‌رود/ مقاومت در منطقه زنده است

آرمان فلسطین هیچگاه به حاشیه نمی‌رود/ مقاومت در منطقه زنده است


سفیر اسبق ایران در چین با بیان اینکه آرمان فلسطین هیچ‌گاه به حاشیه نمی‌رود، گفت: مقابله با رژیم صهیونیستی در دل و ذهن مردم منطقه زنده است.

نورنیوزـ گروه جامعه: جواد منصوری، سفیر اسبق ایران در چین در مورد تاثیرات نام‌گذاری روز قدس بر تحولات بین‌المللی و مسائل مربوط به فلسطین، اظهار داشت: اعلام روز جهانی قدس در سال ۱۳۵۸ توسط حضرت امام خمینی(ره) آثار و نتایج بسیار گسترده‌ای در مورد وضعیت فلسطین چه در سطح منطقه و چه در سطح بین الملل گذاشت.

وی ادامه داد: با اینکه ابتدا تصوری می‌شد نامگذاری روز قدس تنها به یک راهپیمایی منحصر خواهد ماند و یا فقط در درون ایران این مهم صورت خواهد پذیرفت؛ ولی اینگونه نشد و به تدریج مسئله فلسطین بین‌المللی شد.

سفیر اسبق کشورمان در پاکستان گفت: این اقدام مانع از فراموشی موضوع فلسطین شد. در کنار این باید به تاثیری که نام گذاری روز قدس بر منطقه و مردم نیز اشاره کرد. این اقدام سبب شد تا مردم مطقه بر موضوع دفاع از حقوق فلسطینیان و مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید بورزند. این اتفاق در حالی افتاد که استکبار اصلای نسبت به آن تصوری نداشت.

منصوری افزود: همین موضوع در معادلات منطقه تاثیر گذاشت و آنگونه که تصور می‌شد بعد از سه نسل، دیگر کسی آرمان فلسطین را دنبال نکرده و این موضوع به تدریج فراموش می‌شود، برعکس ما شاهد هستیم که همچنان موضوع فلسطین، آزادسازی قدس، بحث مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی در دل و ذهن مردم منطقه زنده است.

وی عنوان کرد: با تداوم راهپیمایی روز قدس که نه‌تنها منحصر به ایران نماند، بلکه در سرتاسر دنیا شاهد هستیم که مردم در این روز آرمان فلسطین را گرامی می‌دارند، موضوع فلسطین همچنان به‌عنوان یک مشکل بین‌المللی مطرح و روح مبارزه در میان مردم فلسطین زنده است.

اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: مبارزه جانانه نسل جدید فلسطینیان با صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که برخلاف نظر مستکبران، موضوع فلسطین به حاشیه نرفته است. راهپیمایی روز قدس سبب شد تا مبارزه برای آزادی فلسطین ادامه یافته و این مبارزه را تبدیل به الگویی برای دیگر ملل کرد.

منصوری تصریح کرد: حامیان رژیم اسرائیل به تدریج مجبور شدند که به تجاوزگری رژیم صهیونیستی اعتراف کرده، حمایتشان را کاهش داده، از ادامه تجاوزگری انتقاد کردند و اسرائیل را قانون شکن دانستند. از همین رو است که رژیم صهیونیستی کشورهای اروپایی را به یهودی‌ستیری متهم می‌کند.

وی در پاسخ به سوالی در زمینه اینکه آیا عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس به دلیل شیوع کرونا باعث به حاشیه رفتن آرمان فلسطین می‌شود یا خیر، خاطرنشان کرد: آرمان فلسطین هیچ‌گاه به حاشیه نمی‌رود و تاریخ گواه این موضوع است. شاید امسال توان حضور باشکوه در راهپیمایی روز قدس وجود ندارد؛ ولی می‌توان با اقدامات دیگری آرمان فلسطین و روز قدس را زنده نگاه داشت.


مهر
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.