شناسه خبر : 50267
تاریخ انتشار : 1399/02/31 16:20
تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از اول خرداد
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران خبر داد؛

تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از اول خرداد


مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای خرداد ماه 1399خبر داد.

نورنیوزـ گروه اجتماعی: فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به این‌که طبق مصوبه اعمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شهر تهران که به تأیید شورای اسلامی شهر تهران و فرمانداری تهران رسید همانند سنوات گذشته باید از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری این تغییرات برابر مصوبه ابلاغ شده اعمال می‌شد، اظهار کرد: به‌دلیل شیوع ویروس کرونا این افزایش قیمت بر خلاف سال‌های قبل با کمی تأخیر از روز پنج‌شنبه یکم خرداد ماه سال ۱۳۹۹ اعمال می‌شود.

وی در ارتباط با میزان افزایش نرخ بلیت مترو گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران قیمت‌ بلیت‌ مترو برای بلیت تک‌سفره ۱۵۰۰ تومان، تک‌سفره حومه ۱۷۰۰ تومان، تک سفره هشتگرد ۵۰۰۰ تومان و تک‌سفره فرودگاه امام خمینی (ره) همانند سال گذشته بدون افزایش ۹۰۰۰ تومان تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: افرادی‌که از خطوط حومه‌ای استفاده می‌‌کنند باید در ایستگاه مبدا بلیت تک سفره حومه، هشتگرد و فرودگاه را تهیه کنند.

نوبخت با اشاره به این‌که مسافران خط حومه‌ای باید برای استفاده از مترو بلیت مخصوص تهیه کنند گفت: ناحیه‌بندی خط حومه‌ای تهران (صادقیه)-کرج -گلشهر نیز همانند خطوط درون‌شهری انجام شده و شهروندانی که مسافت‌های کوتاه‌تری استفاده می‌کنند می‌توانند با استفاده از بلیت‌های مبلغ‌‌دار از تخفیف بیشتری استفاده کرده و هزینه کمتری را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: امسال هم همانند سال گذشته کارت بلیت اقشار خاص با تخفیف‌های مصوب شده ارائه می‌شود و سقف مبلغ قابل شارژ در این کارت بلیت‌ها با دو برابر افزایش از ۱۵۰ هزارتومان به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.


آنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.