شناسه خبر : 49623
تاریخ انتشار : 1399/02/23 12:51
"تست مولکولی" قطعی‌ترین راه تشخیص کووید 19
رئیس انستیتو پاستور ایران مطرح کرد:

"تست مولکولی" قطعی‌ترین راه تشخیص کووید 19


رئیس انستیتو پاستور گفت:‌ قطعی‌ترین راه تشخیص کووید 19 تست مولکولی است و تست‌های سرولوژی قطعیت لازم برای تشخیص را ندارند.

نورنیوزـ گروه جامعه: علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور در نشست خبری مجازی بیان کرد: ما امروز به این توانایی رسیدم که در کل کشور کووید 19 را تشخیص دهیم. این تشخیص‌ها اکنون در  120 آزمایشگاه در کل کشور انجام می‌شود. همه این امکانات با تکیه بر دانش بومی و در اوج تحریم‌ها بوده است.

وی افزود: با توجه به تست‎هایی که در زمینه کوید 19 انجام می‌شود باید بگوییم که  این تست ها دو دسته هستند، اول تست‌های مولکولی که وجود مولکول را در بدن ثبت می‌کنند و دوم تست‌های مبتنی بر آنتی بادی که آثار وجود ویروس را در بدن مشخص می‌کنند.

رییس انیستیتوپاستور ادامه داد: بهترین تست‌ها همان تست‌های مولکولی است که این تست در کشور ما نیز در حال انجام است. بعد از انجام این تست در بیمارستان‌ها ما تلاش کردیم به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم تست را در اختیار افرادی بگذاریم که علامت کمتری دارند یا بی علامت هستند. همچنین تلاش شده علاوه بر متبلایان به سمت تست گرفتن از اطرافیان آنها هم برویم.

بیگلری گفت: کاهش بستری‌های بدحال نوید خوبی بود که به نوع عملکرد ابزارهای تشخیصی بر می‌گردد. ما می‌توانیم مطالعه سرولوژیک را انجام دهیم تا بدانیم استان‌های کشور تا چه اندازه آلوده شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: تست سرولوژیک به هیچ وجه ارزش تشخیصی ندارد و فقط می‌تواند برخورد فرد با ویروس را مشخص کند. قطعی‌ترین راه تشخیص تست مولکولی است و تست‌های سرولوژی قطعیت لازم برای تشخیص را ندارند.

رییس انیستیتو پاستور گفت: امیدواریم تا دو، سه ماه آینده بتوانیم تصویر انتقال ویروس را در کشور داشته باشیم. عملکرد کشورها نشان داد غربالگری‌ها متفاوت بوده اما کارنامه کشور ما در این زمینه درخشان بوده است.


ایلنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

تبلیغات متنینقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.