شناسه خبر : 47393
تاریخ انتشار : 1399/01/21 21:46
روسیه گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه را زیر سوال برد
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه:

روسیه گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه را زیر سوال برد


زمانی که کارشناسان براساس حدس و گمان گزارش را تنظیم می‌کنند، مسائل شروع می‌شود و بدون ارائه مدارک در سه مورد نیروهای سوی و نیروی هوایی این کشور به حمله شیمیایی متهم شده است.

ماریا زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در ساختمان وزارت امور خارجه روسیه که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد این گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه را غیر حرفه ای خواند که بر اساس واقعیت ها تنظیم نشده است. به گفته زاخارووا کارشناسانی که گزارش را تنظیم کرده اند به هیچ وجه در اماکنی که ادعا شده بود حمله شیمیایی شده است حضور نیافته اند. وی خاطرنشان کرد: زمانی که کارشناسان براساس حدس و گمان گزارش را تنظیم می‌کنند، مسائل شروع می‌شود و بدون ارائه مدارک در سه مورد نیروهای سوی و نیروی هوایی این کشور به حمله شیمیایی متهم شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنان خود از قصد آمریکا برای کاهش کمک مالی به سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و اظهار داشت: تصمیم آمریکا برای تجدیدنظر در تامین مالی سازمان بهداشت جهانی بویژه در شرایط کرونا بی‌موقع و بی‌مورد است. زاخارووا گفت: حضور غیرقانونی آمریکا در سوریه خطرناک است و هزاران نفر گروگان اقدامات آمریکا در مناطق تحت کنترل نیروهای آمریکایی شده‌اند.

دونالد ترامپ به تازگی از اقدامات سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد و با ادعای اینکه اقدامات این سازمان چین محور بوده است، این سازمان جهانی را مسئول وضعیت کنونی کرونا در آمریکا خواند. تدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هم دیروز با رد ادعای آمریکا در مورد چین محوری این سازمان گفت: ما به همه ملت‌ها نزدیک هستیم و کور رنگ به حساب می‌آییم(اشاره به تفاوت نگذاشتن بین کشورها در امر میاه یا کورنا).


ایرنا
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.