شناسه خبر : 47377
تاریخ انتشار : 1399/01/21 19:46
ارتش یمن: ائتلاف سعودی به رغم اعلام آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد

ارتش یمن: ائتلاف سعودی به رغم اعلام آتش‌بس، به حملات خود ادامه می‌دهد


ارتش یمن اعلام کرد که حملات ائتلاف سعودی به رغم اعلام آتش‌بس یک‌طرفه همچنان ادامه دارد و نیروهای یمنی این حملات را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادعای ائتلاف سعودی و اماراتی مبنی بر توقف حملات به یمن و آغاز آتش‌بس در این کشور را تکذیب و تأکید کرد که این ائتلاف به حملات خود همچنان ادامه می‌دهد. سرتیپ یحیی سریع امروز پنجشنبه در توییتی نوشت که نیروهای متجاوز ائتلاف همچنان به تشدید حملات خود در جبهه‌های مختلف به ویژه در جبهه های مرز ادامه می‌دهند. او گفت که نیروهای ائتلاف سعودی و اماراتی پنج عملیات در محورهای «حرض»، «رشاحه عسیر» و «البقع» در نجران انجام داده‌اند و از ساعات ابتدای بامداد تا به این لحظه نیز به حملات خود ادامه داده است.

سریع گفته است که است حملات با پوشش هوایی گسترده جنگنده‌ها و بالگرد‌های آپاچی همراه بوده و ده‌ها حملات هوایی صورت گرفته است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور تواسنته‌اند نیروهای متجاوز را زمین‌گیر کرده و خسارات جانی و تجهیزاتی زیادی به متجاوزان تحمیل کنند. او گفت که ده‌ها نفر در این حملات کشته یا زخمی شده‌اند. سرتیپ سریع تأکید کرد که نیروهای یمنی برای مقابله با تشدید حملات ائتلاف سعودی اماراتی در همه جبهه‌ها آمادگی کامل دارند و تلاش‌های آن‌ها منتهی به شکست خواهد بود.

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-امارتی دیروز چهارشنبه از اعلام آتش‌بس یکجانبه در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس از امروز پنجشنبه آغاز می‌شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن قابل تمدید خواهد بود. دولت نجات ملی یمن اما این اقدام را ناکافی دانست و گفت که آتش‌بس شامل لغو محاصره پنج‌ساله یمن نیز باشد و بدون پایان دادن به محاصره، آتش‌بسی در کار نخواهد بود؛ چرا که تبعات این محاصره سنگین‌تر از خود جنگ است.

عربستان سعودی و امارات عربی متحده بعد از پنج سال لشکرکشی و گسیل ارتش‌های اجاره‌ای به یمن با هدف سرکوب انقلاب مردم این کشور که ثمره‌ای جز رسوایی و شکست و ناکامی برای سران ریاض و ابوظبی نداشته، این روزها‌ کرونا را بهانه قرار داده تا حملات خود به فقیرترین‌ کشور عربی را اقدامی انسانی نشان دهند؛ به ویژه‌ اینکه سازمان ملل طرفین درگیر را در یمن و سایر جاها مانند لیبی به توقف درگیری‌ها و تمرکز بر روی مقابله با کرونا دعوت کرده است. محاصره دریایی، زمینی و هوایی یمن طی این مدت، منجر به قحطی و شیوع بیماری‌هایی مانند وبا و سوء تغذیه شده و صدها هزار نفر کشته شده‌اند.


فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.