شناسه خبر : 47221
تاریخ انتشار :
افزایش شمار بهبودیافتگان در چین و کره جنوبی

افزایش شمار بهبودیافتگان در چین و کره جنوبی

سیر نزولی ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای چین و کره جنوبی ادامه دارد و تعداد بهبودیافتگان از این بیماری رو به افزایش است.

 کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (چهارشنبه) گزارش داد در ادامه روند نزولی مبتلایان روزانه به ویروس «کووید۱۹» در این کشور، ۶۲ مورد ابتلای جدید ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، از این میان البته سه مورد به‌صورت محلی داخل خاک چین (در شهر ووهان مرکز استان هوبه) رخ داده و مابقی ۵۹ مبتلا از خارج از این کشور آمده‌اند.

با این حال تعداد ۱۳۷ مبتلای بدون علامت نیز در چین شناسایی شده که به گفته مسئولان درمانی این کشور، محل نگرانی بزرگی برای آنهاست زیرا می‌توانند به راحتی ویروس را به دیگران منتقل کنند.

بر اساس آمار اعلامی جدید، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته نیز دو بیمار مبتلا به ویروس کرونا در چین جان خود را از دست دادند که هر دو در شهر ووهان بودند.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۱۸۰۲ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳۳۳۳ نفر رسید.

از تعداد کل مبتلایان، ۷۷۲۷۹ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا ۱۱۹۰ مورد فعال ابتلا به کرونا در چین وجود دارد.

در کره جنوبی - که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید۱۹ را در شرق قاره آسیا دارد - روند کاهش تعداد مبتلایان روزانه به این بیماری ادامه دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی امروز گزارش کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۵۳ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مرکز، همچنین از روز گذشته تا کنون، هشت نفر به تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی افزوده شد.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به ۱۰۳۸۴ نفر و تعداد کل فوتی‌های آن نیز به ۲۰۰ نفر رسید.

در مقابل اما تا کنون ۶۷۷۶ مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و با به‌دست آوردن سلامتی خود، از بیمارستان مرخص شدند.


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.