شناسه خبر : 47209
تاریخ انتشار : 1399/01/19 21:18
رفع تحریم های سوریه از سوی اروپا فقط در حد حرف است

رفع تحریم های سوریه از سوی اروپا فقط در حد حرف است


یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که آنچه اروپایی‎ها درباره رفع تحریم‎های سوریه می‌گویند فقط در حد حرف است و در عمل چیزی مشاهده نشده است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که اظهارات بعضی از مقامات اتحادیه اروپا در مورد دعوت به کاهش تحریم های علیه سوریه، به سطح اقدام واقعی برای لغو این تحریم ها نرسید. یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه گفت: اظهارات بعضی از مقامات اتحادیه اروپا در مورد دعوت به کاهش تحریم های یک جانبه و غیرقانونی علیه مردم سوریه هنوز در چارچوب اقدامات سیاسی است و به سطح کار واقعی برای لغو این تحریم ها نرسیده است؛ مخصوصا که اتحادیه اروپا با وجود خطرات ناشی از شیوع بیماری همه گیر کرونا در این مرحله، تاکنون شریک اصلی در محاصره سوریه است.

منبع مذکور افزود: سوریه که مردم آن از این تحریم های ناعادلانه رنج بردند؛ بر اهمیت رفع فوری و بی قید و شرط همه تحریم هایی از جمله نقل و انتقالات بانکی، اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، تأکید می کند. این منبع در ادامه گفت: این اظهارات، مقامات اروپایی را از مسئولیت تأثیر این تحریم ها در جلوگیری از تلاش برای تأمین وسایل، امکانات و زیرساخت های بهداشتی لازم برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا خلاص نمی کند.


مهر
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.