شناسه خبر : 47100
تاریخ انتشار : 1399/01/18 20:46
عراق هدف از حملات به تاسیسات نفتی را توقف تولید نفت دانست

عراق هدف از حملات به تاسیسات نفتی را توقف تولید نفت دانست


وزارت نفت عراق حملات راکتی امروز به یک شرکت نفتی در بصره در جنوب عراق را محکوم کرد و گفت که هدف از این حملات توقف تولید و صادرات نفت و ضربه زدن به اقتصاد عراق است.

در بیانیه وزارت نفت عراق آمده است: «ساعت سه و نیم بامداد روز دوشنبه صدای شلیک چهارفروند موشک از سوی منبع ناشناس به اطراف برخی میدان‌های نفتی در استان بصره به گوش رسید و به دنبال آن موشک پنجم در ساعت هفت و نیم صبح به آنجا اصابت کرد». وزارت نفت عراق این حمله را اقدامی تروریستی و حمله آشکار به جان کارکنان حوزه نفت عراق خواند و گفت: «این‌ها تلاش‌های مذبوحانه برای متوقف کردن عملیات نفتی در عراق است که رکن اقتصاد ملی کشور محسوب می‌شود».

در این بیانیه آمده است : «وزارت نفت عراق این اقدامات تروریستی را محکوم می‌کند که به خصوص در شرایط دشوار کنونی به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ توجیهی ندارد و عواقب وخیمی بر اقتصاد دنیا با کاهش قیمت نفت و تهدید اقتصاد ملی و جان عراقی‌ها دارد. در این بیانیه از نهادهای امنیتی عراق خواسته شده است که تلاش خود را برای شناسایی عاملان این حملات و محاکمه آنها به منظور مجازات عادلانه‌شان به کار گیرند. او تاکید کرد که این حملات تروریستی هرگز مانع دوام صادرات نفت عراق و اجرای برنامه‌های وزارت خانه نفت برای سرمایه گذاری روی این ثروت ملی نخواهد شد.

«احسان عبدالجبار» مدیر کل شرکت نفت بصره هم امروز در اظهاراتی خبری گفت که میانگین صادرات نفت خام در همان میانگین 3 میلیون و 400 هزار بشکه نفت در روز باقی مانده است و و حملات امروز به شرکت نفت بصره روی تولید و صادرات روزانه نفت تاثیر نگذاشته است. ائتلاف الفتح نزدیک به الحشد الشعبی هم حمله امروز به شرکت نفتی آمریکایی در بصره را محکوم کرد و خواستار شناسایی و مجازات اشد عاملان آن شد. به عقیده کارشناسان، آمریکا از طریق صحنه سازی حملاتی علیه تاسیسات خود در عراق سعی در متهم کردن نیروهای مقاومت عراق به منظور ضربه زدن به آنها را دارد.


فارس
نظرات

نظر شما

هواشناسی

مدرسه آب و آینه

نرخ طلا

پیشخوان روزنامه
کاریکاتور

اینستاگرام نورنیوزنقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎NourNews.ir‎, All rights reserved.